Zpět

Úvěry na bydlení od ČMSS stále populárnější

V loňském roce poskytla oblíbená stavební spořitelna svůj miliontý úvěr na bydlení, čímž získala prvenství mezi finančními institucemi. Českomoravská stavební spořitelna je největší stavební spořitelnou v České republice. Od svého vzniku v roce 1993 podepsala s klienty více než  5,6 milionů smluv. Díky jejím produktům byla postavena nebo rekonstruována asi čtvrtina domů a bytů. 

Publikováno: 25.01.2016
Rubrika:
Autor: (red)

Zájem o úvěry opět roste     

S ekonomickým růstem po překonání krize přichází znovu oživení na realitním a hypotečním trhu. Lidé mají větší zájem o koupi domu či bytu. Nejvíc roste zájem o půjčky u stavebních spořitelen, které nabízejí nízké úrokové sazby. Aktuálně ČMSS nabízí nejnižší úrokovou sazbu u meziúvěru se zajištěním nemovitosti od 2,1% a až do poloviny února bude poskytovat meziúvěry Kredit 90 a Kredit 100 bez poplatku. Klienti tím ušetří několik tisíc korun.  

Výhody stavebního spoření

Stavební spoření patří dlouhodobě k nejoblíbenějším finančním produktům z několika důvodů:

  • je bezpečné a zároveň nabízí díky státní podpoře vyšší zhodnocení (až 3,5%),
  • při uzavření smlouvy klient ví, za jakou úrokovou sazbu bude moci čerpat standardní úvěr,
  • nabízí několik druhů úvěrů (také pro ty, kteří ještě nejsou klienty ČMSS),
  • v letošním roce chce ČMSS nabídnout i jednodušší a rychlejší čerpání úvěru,
  • klienti ČMSS mohou čerpat různé výhody a slevy na www.ziskejteulisky.cz.

Novinky u Lišky v roce 2016

V letošním roce obdrží poprvé několik desítek klientů Českomoravské stavební spořitelny elektronický výpis z účtu. Jedná se o vytipované klienty, kteří používají elektronické bankovnictví mojeLiška.  „Rok 2016 pro nás bude mj. rokem digitalizace a modernizace. Chceme se zaměřit např. na elektronické podepisování smluv a cílem je i větší flexibilita při poskytování úvěrů,“ uvedl Manfred Koller. „Právě pomalejší vyřízení úvěru může být pro některé klienty rozhodujícím faktorem, kvůli kterému si vezmou sice dražší, ale rychleji dostupný spotřebitelský úvěr. Chceme na tom zapracovat a rádi bychom do budoucna připravili zrychlení a zjednodušení celého procesu,“ dodal.