Zpět 1 fotografie

Nejprodávanější bytový projekt EKOCITY Hostivař nabízí k prodeji dalších 122 nových bytů

Přepisování pražského developerského trhu pokračuje i v novém roce. Developerský lídr EKOSPOL ve středu 6. ledna 2016 pustí do prodeje další etapu nejprodávanějšího bytového projektu loňského roku EKOCITY Hostivař. Zájemci mohou vybírat ze 122 kvalitních moderních bytů s bezkonkurenční cenou. Byt s dispozicí 1+kk lze koupit už za 1,6 milionu korun, ceny bytů 2+kk začínají na 2,1 milionu korun a 3+kk mohou noví majitelé v projektu EKOCITY Hostivař pořídit už za 2,6 milionu korun. To je o stovky tisíc korun pod celopražským průměrem. EKOCITY Hostivař tak jistě opět výrazně zahýbá celou statistikou.

Publikováno: 07.01.2016
Rubrika:
Autor: (red)

„Zájem o předchozí etapy byl opravdu enormní. Z 558 bytů, které jsme pustili do prodeje, jsme na rezervační smlouvy prodali už 506 bytů. Například z prvních dvou etap A a B zbývají v nabídce pouhé tři byty. Byty mizely tak rychle, že prodeje několikrát přepsaly historické rekordy. První padl hned po týdnu od zveřejnění ceníku, za prvních sedm dnů jsme prodali rekordních 115 bytů,“ poznamenal Evžen Korec, generální ředitel a předseda představenstva společnosti EKOSPOL, která je lídrem bytové výstavby v České republice. Zájemci o bydlení ve vyhledávané lokalitě v Hostivaři si proto musí pospíšit. Při stejném tempu prodeje by se na ně už konci ledna nemuselo dostat.

„Už před zahájením prodeje o přednostní informace požádalo několik desítek zájemců. Předpokládáme proto, že i tyto nové byty vyprodáme dlouho před kolaudací, jak je u EKOSPOLU zvykem. Drtivá většina bytů bude mít své majitele dokonce ještě před samotným zahájením stavby, což naši společnost odlišuje od ostatních firem na trhu. I někteří velcí developeři totiž mají ve svých cenících mnoho takzvaných ležáků, které neprodali ani dlouho po dokončení projektu,“ zdůrazňuje Korec.

Nové dispoziční řešení bytů 1+kk+sk je hitem roku
Dům E nabízí byty s dispozicemi 1+kk až 4+kk, rozloha začíná na 33 metrech čtverečních. Největší byt 4+kk je nabídne novému majiteli 120 metrů čtverečních podlahové plochy. Byty mají buď předzahrádku, vlastní balkon nebo atraktivní střešní terasu. Pro budoucí majitele bude k dispozici také dostatečný počet podzemních či venkovních parkovacích stání.

„Výraznou novinkou, která už loni ovlivnila celý realitní trh, jsou oddělené spací kouty u nejmenších bytů, jejichž dispozice proto označujeme jako 1+kk+sk. EKOSPOL přišel s touto inovací jako první a je jen otázkou času, kdy se toto členění stane standardní nabídkou i u konkurentů. Fakt, že právě tyto byty zmizely u minulých etap nejrychleji, dokazuje, že jsme se do požadavků lidí přesně trefili,“ vyzdvihuje jednu ze zásadních inovací Korec.