Zpět 7 fotografií

Jeden profil – dvoje dveře

Společnost J.A.P. představuje novinku – dvoje dveře z jednoho konstrukčního profilu, ale odlišnou formou opláštění a výplně … dveře Master a Strong.

Publikováno: 28.01.2016
Rubrika:
Autor: (red)

MASTER – DVEŘE MNOHA TVÁŘÍ
Sklo, dýha, laminát i tapeta… toto vše jsou materiály, které mohou nést na svém povrchu dveře MASTER. A pozor! Lze je navzájem kombinovat podle přání jejich majitele, a proto jsou tyto dveře skutečným originálem pro každý interiér.

Dveře MASTER kromě jedinečného povrchu nabízí interiéru i atypické výšky, a to skutečně od podlahy až ke stropu. A díky čemu je výška až 3,7 metrů možná? „Pro zpevnění konstrukce dveří jsou použity vnitřní hliníkové příčky, které umožňují kombinovat různé povrchy, a to jak v horizontální, tak i vertikální rovině. Hliníkové příčky umožňují i už zmíněnou kombinaci povrchových materiálů. Povrch dveří tak může zářit pastelovými barvami, ladit s dřevodekorem nábytku či nést stejný vzor tapety či výmalby jako okolní stěny,“ říká pan Petr Paksi, výkonný ředitel společnosti J.A.P., která je českým výrobcem dveřních systémů, jejichž vývoj zde trval téměř tři roky. Právě díky různým povrchům či jejich kombinaci mohou dveře Master splynout s okolní stěnou a být téměř neviditelné. K tomu jim pomáhají i skryté zárubně, které dveřím umožňují přesně lícovat se zdí – být v jedné rovině.

MASTER – SKLENĚNÉ DVEŘE, KTERÉ IZOLUJÍ
Dveře Master můžete mít jak v otočné, tak ve variantě zasouvacích dveří do stavebního pouzdra i posuvných po stěně. „Dveře jsou tvořené vnitřním obvodovým rámem z eloxovaného hliníku a dvěma skly nebo MDF deskou o tloušťce 4 mm s povrchovým materiálem – dýhy nebo lamina. Střed dveří může být buď prázdný, nebo vyplněný extrudovaným polystyrenem,“ říká pan Petr Paksi z J.A.P. a dodává: „Právě extrudovaný polystyren zajišťuje zvukové a tepelné izolační vlastnosti dveřního křídla. V případě zvukového útlumu (až 34 dB – kategorie zvukově izolačních dveří) je nutný spodní mechanický práh zabudovaný do dveřního křídla. Speciální vlastnosti mechanické odolnosti a útlumu zvuku i tepla jsme samozřejmě testovali v nezávislé zkušebně ve Zlíně a získali zde potřebné odborné certifikáty. Poprvé se tak na český i zahraniční trh dostávají celoskleněné dveře s izolačními funkcemi odpovídajícími standardním dveřím dřevěným, což je opravdový unikát!“ I díky své atypické maximální výšce 370 cm, anebo maximální šířce 125 cm se mohou dveře Master stát dominantním prvkem v interiéru.

STRONG – STEJNÝ PROFIL TROCHU JINAK

Pro dveře Strong je použit stejný hliníkový eloxovaný profil jako pro dveře Master. „Tentokrát je jako nosná část využitý střed tohoto profilu, do kterého je vsazena jednovrstvá skleněná výplň, včetně požadované úpravy. Výjimku tvoří Grafosklo, které je dvouvrstvé. Investor si může vybrat z různých druhů skla – čirého, mléčného, barevně tónovaného planibel, pískovaného, gravírovaného nebo Grafoskla,“ říká pan Petr Paksi a doplňuje: „Maximální šířka dveří Strong aniž bychom je museli zpevňovat hliníkovým profilem je 100 cm a výška 280 cm.“

Stejně jako u dveří Master, tak i u dveří Strong může mít vnitřní eloxovaný hliníkový profil s barevnou komaxitovou povrchovou úpravu ze vzorníků odstínů RAL. Mezi nejčastěji používané patří černá.

Je jen na vás, zda zvolíte dveře Master s netradičními ale velice praktickými vlastnostmi, anebo dveře Strong. Ovšem vždy máte jistotu, že váš interiér obzvláštní a dodají mu moderní vzhled ať už díky povrchové úpravě či velikosti.