Zpět 2 fotografie

Hrubá stavba poslední etapy projektu Park Hloubětín dokončena

Energeticky pasivní projekt Park Hloubětín se skládá ze tří samostatných budov s celkem 127 byty. Developerská společnost JRD právě dokončila hrubou stavbu poslední z nich, domu A. Završení jeho výstavby je plánované na 2. čtvrtletí roku 2016, ale již nyní v něm zbývá jediný volný byt. K cíli se blíží rovněž výstavba druhé etapy, domu C, jehož kolaudace proběhne na začátku roku 2016.

Publikováno: 18.12.2015
Rubrika:
Autor: (red)

Sedm měsíců od kolaudace prvního domu, který již obývají noví majitelé, výrazně pokročily práce na exteriéru a interiéru poslední budovy A. V domě jsou již hotové vyzdívky příček, na které brzy naváže dokončení vnitřních omítek. Zároveň probíhají montáže stoupacích a ležatých rozvodů instalací, výtahů a izolací střech. „Výstavba zbývajících dvou budov Parku Hloubětín postupuje podle plánu. Projekt se nachází nedaleko lesoparku s Kyjským rybníkem a citlivě navazuje na zástavbu prvorepublikových vilek. Jeho umístění v dobré lokalitě blízko stanice metra spolu s energeticky pasivním standardem oceňují zájemci o kvalitní, zdravé a energeticky úsporné nové bydlení v Praze. Několik měsíců před dokončením celého projektu máme prodáno už 96 % bytů,“ uvádí Pavel Krumpár, obchodní a marketingový ředitel JRD.

Nové bydlení, které zaujalo veřejnost i odborníky
Park Hloubětín se skládá z celkem 127 komfortních bytů v dispozicích 1+kk až 5+kk. K nim náleží balkony nebo terasy, jež poskytnou výhledy do rozsáhlého vnitřního parku se vzrostlými stromy, lavičkami a herními prvky, který zde JRD po dostavbě domů vybuduje. Projekt je postaven v pasivním standardu, což obyvatelům zaručuje zdravé vnitřní prostředí a výrazné úspory provozních nákladů. Za rok zde mohou uspořit až několik tisíc korun. „Energeticky šetrná výstavba má pozitivní vliv na kvalitu života našich rezidentů a zároveň snižuje negativní dopady na životní prostředí. Proto nás těší nejen velký zájem klientů, ale také ocenění odborné veřejnosti. Tento podzim uspěl Park Hloubětín v soutěži Český energetický a ekologický projekt 2014, v níž triumfoval v kategorii Projekty jako významný pražský stavební komplex, který v maximální míře aplikuje prvky energeticky pasivní architektury,“ dodává Pavel Krumpár.