Zpět

Soutěž Realitní projekt roku zná své vítěze. Je jím Star Group a její projekt Nové Chabry

Veřejnost, která svým hlasováním rozhoduje o vítězi prestižní celostátní soutěže Realitní projekt roku,zaujala výstavba viladomů C a D v rezidenční čtvrti Nové Chabry v Praze 8. Letos bylo nominováno více než 1000 bytů. Soutěž je určena pouze pro rezidenční výstavbu rodinných nebo bytových domů.

Publikováno: 19.11.2015
Rubrika:
Autor: (red)

„Ocenění veřejnosti mě velmi těší. Samozřejmě víme, že je náš projekt originální a jiný – a výsledek nám dává za pravdu. Je důkazem, že odvádíme dobrou práci. Ta je samozřejmě důležitá hlavně pro naše zákazníky, kteří budou v bytech žít,“ komentoval vítězství Tal Grozner, ředitel společnosti Star Group.

Star Group přitom v soutěži Realitní projekt roku nebodoval poprvé. Odbornou porotu nadchlo v letech 2012 a 2013 také inovativní řešení Kejřova Parku 2. Porota složená z architektů navíc v roce 2013 ocenila výjimečnost realizace druhé etapy výstavby sídliště Nové Chabry. Hlavními cílem soutěže Realitní projekt roku je zviditelnit a podpořit kvalitní developerské projekty na českém trhu.

Dokončení výstavby nízkopodlažních viladomů s nízkou energetickou náročností se plánuje na rok 2016. Zájemci o bydlení si mohou vybírat z nabídky různě velkých bytů – od 1+kk až po 4+kk. Mnozí jistě ocení, že každý z nich má buď vlastní balkon, předzahrádku, či terasu. V suterénu domů je umístěno parkování a myčka pro kola i domácí mazlíčky.

Developerská společnost Star Group hodlá v Nových Chabrech během několika následujících let vybudovat rezidenční čtvrť s více než 800 byty, školkou, restaurací a několika obchody. Výhodou zdejší lokality je její snadná dostupnost nedaleké stanice metra C Kobylisy autobusem a taktéž blízký přírodní park v Čimickém a Drahanském údolí, který místním obyvatelům slouží k aktivnímu sportovnímu vyžití a rekreaci.  

Výherci jednotlivých kategorií jsou vybíráni ze 13 krajů České republiky a z Prahy, která je rozdělena do 10 městských částí. O vítězi v každém z krajů rozhoduje veřejnost a porota složená z realitních odborníků a architektů. Hodnotí se architektonické zpracování a začlenění staveb do okolní krajiny a infrastruktury.

Pořadatelem soutěže je společnost Bonafide GROUP, jež každoročně vybírá nejoblíbenější developerské projekty v celé České republice. Slavnostní vyhlášení pátého ročníku proběhlo při příležitosti Realitního kongresu 2015, který se konal 9. listopadu v kongresovém hotelu Clarion v Praze.