Zpět 1 fotografie

Projekt Hyacint Modřany hlásí dokončení hrubé stavby budovy A

Stavba 2. fáze projektu Hyacint Modřany postupuje podle plánu. Budova A, jejíž výstavba byla zahájena na podzim roku 2014, má hotovou hrubou stavbu. Celkem v ní vznikne 82 nízkoenergetických bytů ve finském stylu a počítáno je také s 8 nebytovými prostory určenými pro obchody a služby. Devět měsíců před plánovaným dokončením budovy je prodáno již přes 50 % bytů a všechny nebyty. 

Publikováno: 22.09.2015
Rubrika:
Autor: (red)

Komfortní nové bydlení
Kolaudace prvních tří budov projektu Hyacint Modřany se uskutečnila na podzim minulého roku. Nyní výrazně pokročily práce na exteriéru a interiéru domu A. Probíhají na fasádách, vnitřních rozvodech, výtazích a střešních pláštích. V další fázi je naplánováno lití podlah, pokládka obkladů a dlažeb, instalace přípojek, dokončení fasád a terénní úpravy. Budova A nabídne bydlení v 82 bytových jednotkách o velikostech 32 m2 až 119 m2 a dispozicích 1+kk až 5+kk. Rozkládají se na šesti nadzemních podlažích, jedno podzemní je určeno pro garáže napojené na kamerový systém. Nebudou zde chybět ani kočárkárny, dílny pro kutily, myčky kol, sklepní kóje, technické zázemí a venkovní prostor řešený jako klidová zóna s parkem a herními prvky. Všechny byty budou mít terasu nebo balkon, některé z nich budou podle finského vzoru bydlení zasklené. „Byty jsou navrženy tak, aby byly prosvětlené, vzdušné, komfortní a energeticky úsporné. Bytový dům A bude postaven také v nízkoenergetickém standardu s průkazem energetické náročnosti B. Ten zaručuje, že majitelé ušetří zejména v nákladech na vytápění. Nízké měsíční platby oceňují i zájemci o koupi bytu. Aktuálně jich máme v nové budově prodanou již polovinu. Ve zkolaudovaných domech jich zbývá volných jen posledních šest ze 133,“ říká Marek Kontriš, marketingový manažer YIT Stavo. Prodej nových bytů YIT zajišťuje prostřednictvím vlastního prodejního oddělení.

Bydlení ve finském stylu
YIT se inspiruje stylem bydlení v domovském Finsku, pro který je typické úzké sepětí s přírodou. Charakteristickými znaky, díky nimž si získal své nezaměnitelné kouzlo, jsou důraz na kvalitu, pohodlí, krásu a funkčnost. Hyacint Modřany proto nabídne architekturu s finskými prvky, která se vyznačuje jednoduchými čistými liniemi, zajímavými detaily, střídmou barevností a využitím přírodních materiálů. Její součástí je propracovaný, funkčně řešený interiér, zasklené balkony či terasy a sauny v několika vybraných bytech. Ty jsou nejen symbolem a neodmyslitelnou součástí finské národní kultury, ale i běžným zařízením severských bytů či domů.

Hyacint Modřany – nové bydlení v pražských Modřanech
Nové byty v projektu Hyacint Modřany jsou určeny pro zájemce o bydlení s výbornou občanskou vybaveností. Vše na dosah, nedaleko přírody a přitom s pohodlným spojením do centra Prahy. V těsné blízkosti projektu se nachází poliklinika, pošta, obchodní centrum, pobočky bank i restaurace, v sousedství jsou rovněž mateřská a základní škola, gymnázium a kino. Pro klidné procházky nebo sportovní vyžití stačí zamířit jen pár kroků do Modřanské rokle se spoustou zeleně nebo na blízké vltavské nábřeží s cyklostezkou.

V projektu Hyacint Modřany nechybí park s herními prvky a jeho součástí je i certifikovaná pasivní budova (F).