Zpět 1 fotografie

Lindab expanduje a rozšiřuje portfolio svých výrobků

Vzduchotechnické jednotky a výměníky tepla IMP Klima, ventilační systémy Nather, požární klapky MP3 a řada dalších produktů – to je výsledek posilování koncernu Lindab na trhu vzduchotechniky.

Publikováno: 17.09.2015
Rubrika:
Autor: (red)

Lindab, přední světový výrobce a prodejce vzduchotechniky, v letošním roce masivně expanduje. V poslední době získal akvizicemi tři společnosti: MP3, Nather a IMP Klima, jejichž produkty má nyní nově ve své nabídce. Díky tomu je Lindab nyní schopen poskytovat skutečně komplexní řešení vnitřního klimatu obytných, komerčních a průmyslových budov a nabízet ucelené spektrum ventilačních systémů.

Stanislav Němeček, vedoucí prodeje vzduchotechniky Lindab s. r. o., k novým akvizicím dodává: „Na trhu kruhových potrubních systémů jsme již nyní lídrem na trhu. V divizi Vzduchotechnika, která v rámci koncernu stále roste, chceme naši nabídku dále rozšiřovat a poskytovat našim zákazníkům komplexní řešení. Právě tři nově získané společnosti nám pomohou tohoto cíle dosáhnout.“

MP3 je renomovaná italská společnost, specializující se na kompletní vzduchotechnické systémy včetně protipožární ochrany. Patří ke špičce v oblasti výroby požárních klapek i širokého spektra produktů certifikovaných Evropskou unií. Francouzská firma Nather se orientuje na výrobky a řešení v oblasti ventilačních systémů obytných budov. Slovinská společnost IMP Klima obohatí Lindab o technologicky vyspělé ventilační výrobky a periferní zařízení. Například vzduchotechnické jednotky IMP Klima se dodávají téměř ve 40 velikostech a vzhledem k jejich modulární konstrukci je lze dokonale přizpůsobit individuálním potřebám. Umožňují průtok vzduchu o kapacitě 800 až 100 000 m3/hod., vyznačují se kvalitně navrženou a energeticky úspornou technologií a veškerý sortiment je certifikován v rámci programu Eurovent. Díky své kvalitě se vzduchotechnika od IMP Klima často využívá pro budovy s velkými nároky na vytápění, chlazení a požární ochranu: hotely, sportovní komplexy či plavecké stadiony. Akvizicí IMP Klima tak Lindab upevňuje své postavení v oboru systémů pro úpravu vnitřního klimatu komerčních a průmyslových budov. Lindab bude moci také využívat výzkumné a vývojové středisko IMP Klima ve slovinském Godoviči s 15 laboratořemi.

Všechny tři Lindabem nově získané společnosti mají za sebou působivé reference z oblasti vytápění, chlazení a vzduchotechniky. MP3 se podílela např. na sídle automobilky Mercedes Benz v Berlíně, výrobním závodě Saint-Gobain v Essenu, rezidenčním projektu Bosco Verticale v Miláně, nemocnicích v Piacenze a Bergamu, hotelech Hilton v Benátkách či Jolly v Římě. Společnost Nather realizovala ve Francii desítky rezidenčních budov. Mezi referencemi IMP Klima lze uvést mj. krytou sportovní arenu Palais Omnisport v Paříži-Bercy, stadion CSKA v Moskvě, vysokoškolský kampus Jussieu v Paříži, univerzitní klinické centrum v Sarajevu, kliniku v Heilbronnu nebo hotely Conrad Hilton v portugalském Algarve, Sacher ve Vídni či Hyatt v Minsku.