Zpět

STAVBA ROKU 2015: Výsledky hodnocení prvního kola

Z rekordního počtu 72 projektů přihlášených do letošní soutěže Stavba roku, odborná porota vybrala 30 staveb, které postupují do 2. kola a budou bojovat o nominace.  

Publikováno: 10.08.2015
Rubrika:
Autor: (red)

Výsledky byly oznámeny na tiskové konferenci ve čtvrtek 6. 8. 2015 v Maiselově synagoze v Praze, která byla jednou z přihlášených staveb do soutěže a která se 1. července tohoto roku po více než roční rekonstrukci opět otevřela veřejnosti.

Hodnocení a poslední výsledky 1. kola soutěže Stavba roku 2015 představili Doc. Ing. arch. Radomíra Sedláková, CSc., předsedkyně odborné poroty soutěže Stavba roku 2015 a Ing. arch. Jan Fibiger, CSc., předseda správní rady Nadace ABF. Tisková konference v nově zrekonstruovaných prostorách Maiselovy synagogy, jedné z dominant někdejšího pražského Židovského města, proběhla za účasti zástupců Židovského muzea v Praze ředitele PhDr. Leo Pavláta, generálního projektanta Ing. arch. Hynka Fetterleho a vedoucího provozního odboru Ing. Milana Ličky, kteří představili nedávno dokončenou rekonstrukci synagogy a obsah nové expozice – Židé v českých zemích, 10. – 18. století.

Do nominací zbývá už jen měsíc
Přihlášky pro 23. ročník soutěže STAVBA ROKU 2015 byly otevřeny od dubna do začátku června 2015. Z celkového počtu 72 staveb bylo 67 z nich realizováno na území České republiky a 5 projektů bylo postaveno v zahraničí. Udílení nominací proběhne 10. září 2015 v sídle Nadace ABF. 

Odborné porotě už tedy zbývá pouhý měsíc na to, aby vybrala 15 projektů, které se utkají o titul Stavba roku 2015.  Pět vítězných staveb pak bude vyhlášeno 13. října na slavnostním finálovém večeru, který proběhne v historických prostorách Betlémské kaple v Praze. Stavba roku, která je organizovaná Nadací pro rozvoj architektury a stavitelství, vznikla v roce 1992 a je nejprestižnější soutěží na poli české architektury.

Více o soutěži i projektech najdete na www.stavbaroku.cz