Zpět 2 fotografie

Stavba luxusního rezidenčního projektu Marina Island úspěšně pokračuje

Výstavba projektu Marina Island developerů Lighthouse Group a Daramis, jenž vyrůstá v místech bývalého holešovického přístavu, pokračuje podle plánu. Dokončení prvních 3 budov projektu se předpokládá na jaře 2017 a další dvě budovy budou dokončeny na jaře 2018. 

Publikováno: 26.08.2015
Rubrika:
Autor: (red)

Marina Island cílí na zákazníky, kteří hledají atraktivní místo pro život v těsné blízkosti centra města. Sestává z pěti budov s 347 byty o velikosti 1+kk až 6+kk. V nabídce jsou tři kategorie bytů – Townhouse v prvních patrech je navržen tak, aby co nejvíce připomínal prostornou vilu, zatímco Penthouse v nejvyšších patrech využívá nádherných výhledů na město. Komfortní byty ve 2. až 11. patře poskytují atraktivní bydlení v mimořádné kvalitě. Všechny typy bytů disponují terasou nebo balkonem, Townhouse a Penthouse navíc i přípravou na vlastní bazén.

Obyvatelé projektu Marina Island budou moci pro chvíle odpočinku využívat také privátní park, reprezentativní společenské prostory a fitness studio.

„K dnešnímu dni je prodáno 116 bytů z první fáze, které se nacházejí ve třech budovách označených jako B, D a E. Na jaře 2016 zahájíme prodej bytů ve zbývajících dvou budovách A a C, tedy ve druhé fázi. Naši klienti oceňují na projektu Marina Island jeho unikátnost, která z hlediska lokality s výhledem na řeku a zpracování nemá v Praze obdoby. I proto věříme, že o další byty bude ze strany kupujících stejný zájem, jako tomu bylo doposud,“ říká Martin Vachek, ředitel marketingu a prodeje Daramisu.

Společnost Daramis byla založena v roce 2000, předmětem její činnosti je nákup, výstavba a správa rezidenčních a komerčních nemovitostí. Doposud firma dokončila 10 realitních projektů s cca 1 200 byty a aktuálně probíhají přípravné práce na nových rezidenčních projektech o zhruba 2 800 bytech. V současné době realizuje společnost projekty v Praze, Brně a Plzni. Mezi dokončené projekty Daramis patří např. bytové projekty Sedmikráska, Nad Motolským Hájem I a II, Rezidence Tupolevova I a II, River Lofts a Nad Vltavským údolím. Kromě rezidenčních má Daramis ve svém portfoliu i komerční projekty (např. Kodaňská Office Centre) a hotely (Parkhotel Praha).

Skupina Lighthouse Group působí v České republice od roku 2000. Prvním projektem skupiny byl administrativní komplex Lighthouse Towers s  23 000 m2 kancelářských prostor. Komplex Lighthouse Towers byl milníkem v rekultivaci holešovického přístavu. Navázala na něj výstavba rezidenčního projektu Prague Marina, která nabídla 340 exkluzivních „waterfront“ bytových jednotek. V místě holešovického přístavu pak vznikl administrativní komplex Prague Marina Office Center s 13 600 m2 kancelářských a obchodních prostor. Dalším významným rezidenčním projektem skupiny je projekt Zelené město na rozhraní Prahy 3 a Prahy 9 se  430 bytovými jednotkami. Skupina Lighthouse Group rozvíjí své aktivity také na Praze 9 v sousedství O2 Areny, kde vyrostl nejdříve parkovací dům a posléze obchodní centrum Galerie Harfa se 160 obchodními jednotkami, otevřené v roce 2011. Na něj navazuje administrativní budova Harfa Office Park, nabízející 20 000 m2 kancelářských ploch. 

Více na www.marinaisland.czwww.daramis.com, www.lighthousegroup.cz.