Zpět

Moderní trendy v interiérech

Přemýšlíte o nové podlahové krytině? Jedná se o velice zásadní rozhodnutí, které byste neměli nijak podcenit, neboť nová podlaha ovlivní jak vzhled, tak i vybavení celé místnosti. Důležité je zaměřit se nejen na vizuální dojem, ale také na praktické vlastnosti krytiny. Tento článek vám poradí, jaké jsou trendy v podlahových krytinách, které vás zároveň svými vlastnostmi nezklamou.

Publikováno: 03.08.2015
Rubrika:
Autor: (red)

Módní trendy v interiérech pro rok 2015
V letošním roce 2015 se klade důraz především na luxus, klid, přeměnu starých věcí a všestrannost. Konkrétně je tedy IN klasika, retro, různé designové nápady, tradiční i nové materiály, svěží doplňkové barvy, exotické motivy, dekorační vzory a mnoho dalšího.

Co se týče podlahových krytin, velký zájem je o dekory přírody, retro styl v koupelně, luxusní dlažby imitující mramory atd. Ať už však upřednostňujete jakýkoliv styl a vzhled podlahy, důležité je zaměřit se hlavně na odolnost a kvalitu krytiny, na základě čehož se odvozuje její životnost.

Dřevěné podlahy
Mezi klasiku, která je stále velice oblíbená, patří dřevěná podlaha v různém provedení – masivní podlaha, parkety, plovoucí dřevěná podlaha atd. Oblíbená je především díky použitému přírodnímu materiálu, který navozuje v interiéru pocit tepla, pohodlí, klidu a svým způsobem i luxusu. Jelikož se jedná o přírodní materiál, počítejte s tím, že tyto podlahy patří k dražším variantám a zároveň k náročnějším na údržbu.

Příjemné podlahy z korku
Dalším přírodním materiálem, který je často lidé do svých interiérů volí, je korek. Korkové podlahy stejně jako dřevo navozují pocit tepla a navíc odpuzují prach, dobře izolují hluk i teplo. Korek jako takový je měkký, pružný a velmi teplý materiál. Díky svým jedinečným vlastnostem se hodí do domácností, ve kterých žije alergik. Na jejich povrchu se totiž nemnoží bakterie ani plísně a do určité míry se jedná o voděodolnou krytinu.

V případě, že se rozhodnete pro tuto podlahu, při výběru se zaměřte na tloušťku materiálu a zpracování jeho povrchu. Korek by měl být minimálně 4 mm silný s adekvátní hustotou 400 – 420 Kg/m2.

Trendy imitace přírodních materiálů
Velice oblíbené se staly také podlahy, které dokonale imitují přírodní materiály a jsou na rozdíl od přírodních podlah cenově dostupnější. Konkrétně je řeč o laminátu, vinylu či dlažbě, které jsou velmi žádané kvůli jejich využití. Díky jejich vlastnostem je lze použít do jakékoliv místnosti.

Koberce
Koberce patří ke klasickým podlahovým krytinám, které jsou vhodné do moderních interiérů. V dnešní době existuje mnoho druhů, mezi moderní a zajímavé koberce patří jednoznačně běhouny, kterými lze perfektně doplnit hlavní podlahovou krytinu a vylepšit tak celkový vzhled interiéru. Další skvělou volbou jsou zátěžové koberce, které jsou vhodné především do předsíní, kde je vysoký provoz.

Originální interiér
Aby váš interiér byl zcela originální, je důležité vybírat podlahu podle každé místnosti a jejího vybavení. Důležité je zaměřit se také na výběr materiálu a barevného odstínu. Ať patří vaše vysněná podlaha k trendy krytinám či nikoliv, doporučujeme řídit se sebou, přece jen interiér budete využít převážně vy, proto by se měl líbit hlavně vám.