Zpět 6 fotografií

Zastřešením teras a bazénů letos dominují tepelné úspory a výrazné barvy

Společnost ALUKOV, tradiční český výrobce zastřešení bazénů, teras a vířivých van, představila nový typ zastřešení teras CORSO THERMO. Tato novinka konstrukčně vychází z oceňovaného modelu CORSO GLASS a s dvojitými skleněnými výplněmi se pyšní vylepšenými tepelně-izolačními vlastnostmi. Současně ALUKOV rozšiřuje základní barevnou škálu profilů o kobaltovou modrou, která u zastřešení bazénů nadčasově doplňuje barvu vodní hladiny a výborně se hodí i k zastřešením teras moderních rodinných domků.

 

Publikováno: 24.07.2015
Rubrika:
Autor: (red)

CORSO THERMO nabízí vynikající tepelné vlastnosti
Vůbec první posuvné tepelně izolační zastřešení na trhu představil ALUKOV na mezinárodní výstavě Foire de Paris ve Francii. Nová generace zastřešení terasy CORSO s názvem CORSO THERMO umožňuje díky minimálním tepelným ztrátám plně využít uzavřenou terasu jako zimní zahradu a rozšířit tak obytný prostor domu o další místnost, ve které je možné pobývat celoročně, včetně chladných měsíců. Výplně vytváří skleníkový efekt, díky kterému i minimum slunečních paprsků ohřeje nejen prostor pod zastřešením, ale také místnost přilehlou k terase a umožňuje tak snížit výdaje za topení.

Součinitel prostupu tepla dosahuje v případě všech výplní zastřešení CORSO THERMO hodnoty U = 1,3 W/m2K, což je nesrovnatelně nižší hodnota oproti běžným zastřešením CORSO, u kterých se součinitel prostupu tepla pohybuje v rozmezí U = 5,3 – 5,6 W/m2K.

Dvojité výplně ze silného bezpečnostního skla díky nadstandardně velkým rozměrům poskytují panoramatický výhled a současně výrazně pomáhají tlumit okolní hluk. V případě potřeby je možné zastřešení zakrýt zabudovaným stíněním. 

Kobaltová modrá je novým trendem moderních zahrad
Zákaznické průzkumy společnosti ALUKOV z posledních let boří mýty o tom, že Češi jsou konzervativní a staromódní. Právě v oblasti zastřešení teras a bazénů se stále více prosazují výrazné barvy, a tak Alukov na přání zákazníků přidal do své standardní barevné škály novou barvu – kobaltovou modrou. Spolupracující architekti a projektanti označují barvu jako moderní, svěží a neokoukanou, ale přitom stále vkusnou alternativu k běžným barvám zastřešení, která se hodí k zastřešení bazénů i teras.

Přidat neobvyklou barvu hliníkových profilů do základní nabídky se ukázalo jako krok správným směrem, což potvrzují kladné ohlasy ze strany zákazníků i první objednávky,“ říká Zdeněk Kohák, marketingový ředitel společnosti Alukov. Kromě základní nabídky barev si může zákazník nechat vyhotovit profil také v jakékoliv jiné barvě RAL dle individuálního přání.