Zpět 3 fotografie

Zastřešený bazén pro koupání od jara do podzimu!

Koupání po celou sezónu a nejen o prázdninách? Se zastřešeným bazénem si ho můžete dopřát a nezaskočí vás ani dny, kdy slunce pobytu ve vodě příliš nepřeje. Koupací sezónu si můžete protáhnout až o 4 měsíce, zastřešení přitom dokáže zvýšit teplotu vody až o 7 °C. Současně vám ulehčí péči o bazén, protože podstatně omezí padání nečistot na vodní hladinu. Například zastřešení Balarepo přitom plní i roli bezpečnostního prvku, protože ho lze zamknout, a tak zamezit přístupu malých dětí k vodě.  

Publikováno: 08.06.2015
Rubrika:
Autor: (red)

Pevné zastřešení je ideální pořídit rovnou při stavbě bazénu. Protože ale jde o větší investici, mnozí ho řeší až dodatečně. V tom případě je třeba při výstavbě myslet pouze na to, že za bazénem musí být k dispozici zhruba 2,5 metru volné plochy, aby bylo možné zastřešení odsunout.

Zastřešení sedmkrát jinak
Sortiment zastřešení Balarepo dává na výběr mezi sedmi základními typy a v rámci každého z nich mezi několika délkami a mnoha výškovými a šířkovými variantami. Konstrukce zastřešení je v základní podobě vyrobena z odolných hliníkových eloxovaných profilů. Podle požadované délky ho lze standardně pořídit složené od dvou do šesti segmentů a zastřešit s ním plochu od 4,3 metru až do 12,7 metru. „Rozkročit“ se přitom standardně umí až do šířkysedmi metrů. Zvládne tak „schovat“ i hodně velký bazén. „Zasklení“ je vyrobeno z odolného dutinkového polykarbonátu, takže mu neublíží ani prudké rozmary počasí. Protože realizace zastřešení je velmi rychlá, lze se do ní pustit kdykoli, i v průběhu koupací sezóny.

Pro delší sezónu i bezpečí dětí
Zastřešení bazénu ochrání vodní hladinu před nečistotami, například prachem ze vzduchu nebo nečistotami splavenými deštěm, takže se sníží péče o bazén na minimum. V zimním období pak představuje dobrou ochranu proti sněhu. Kvalitní zastřešení je i významným bezpečnostním prvkem. Všechny výrobky v nabídce Balarepo jsou opatřeny zámkem, takže lze jednoduše zamezit přístupu dětí k vodě.

Tip:
Velmi oblíbený bazén Balarepo Seč zde využívá zastřešení Praktic. Podle požadované délky ho lze pořídit složené od dvou až do šesti segmentů a lze s ním zastřešit plochu o délce od 4,3 m až do 12,7 metru. Do šířky se pak podle požadavků může rozklenout až do 7 metrů, u každé varianty lze přitom vybírat mezi mnoha výškami. 

Bazén Balarepo Bajkal je vybaven tvarově výrazným zastřešením Harmony, které je k dispozici v podobě od 2 do 6 segmentů pro délku od 4,3 do 12,7 metru. Jeho nosná konstrukce z hliníkových eloxovaných profilů je na jedné straně kolmě tyčí do výšky, na druhé straně se klene k zemi v podobě oblouku. Díky tomu zastřešení na jedné straně nabízí příjemnou pochozí výšku přesahující 2 metry.

Více informací na www.balarepo.cz.