Zpět 1 fotografie

Když nechcete zasahovat do podlahy – otopná lavice Koraline LV s ventilátorem

Nároky na domy, byty a jejich vybavení jsou čím dál větší. Požadavek na výkonnost a moderní technologická řešení se projevuje i v oblasti vytápění. Jedním z trendů současnosti jsou konvektorová tělesa. Dokáží interiér rychle vyhřát, mají nízkou spotřebu energie a potěší i tichým chodem. Otopné lavice KORADO Koraline LV s ventilátorem a optimalizovanou konvekcí představují zajímavé řešení při rekonstrukcích, kdy není možné nebo žádoucí instalovat konvektor do podlahy. Lavice přitom svojí strohou a čistou elegancí a kompaktním tvarem zaujmou i z hlediska designu. Díky malé výšce se uplatní například i v podkroví se zkosenými stěnami a rušivě nebudou působit ani u velkých prosklených ploch. 

Publikováno: 27.04.2015
Rubrika:
Autor: (red)

Konvekce je jedním z aktuálních trendů ve vytápění. Teplo se zde nepřenáší sáláním, jak je tomu u klasických radiátorů, ale prouděním. Při cirkulaci stoupá teplý vzduch ke stropu a odtud po ochlazení zase klesne k podlaze. Protože vzduch při vytápění konvekcí proudí celým prostorem podél stěn, interiér se lépe a rovnoměrněji prohřeje.

S výškou 25 cm i do velmi malých prostor
Otopná lavice s ventilátorem Koraline LV představuje výborné řešení pro novostavby i rekonstrukce. Ocení ji ale zejména ti, kteří renovují svoje bydlení, chtějí vytápění konvektory, ale nemohou nebo nechtějí podstatněji zasahovat do podlahy. Koraline LV představuje efektivní a stavebně jednoduché řešení. Obdobně jako u podlahových konvektorů, jejím základem je výměník tepla, který chrání oplechování. U Koraline LV je opláštění vyrobeno z ocelového pozinkovaného plechu a standardně je k dispozici v bílé barvě. Druhou nezbytnou součástí je ventilátor o nízké spotřebě elektrické energie, který napomáhá rychlejší cirkulaci vzduchu a umožňuje tak vzduch v místnosti dříve a rovnoměrněji vyhřát. Horní část lavice chrání krycí hliníková mřížka, kterou lze pro snadné vyčistění konvektoru sundat. Protože lavice má na výšku pouze 25 centimetrů a lze zvolit i velmi úzký model, vměstná se i do velmi malých prostor. Uplatnění najde například i pod zkosenými stěnami v podkroví.

Vytápění tepelným čerpadlem
Otopnou lavici s ventilátorem Koraline LV lze připojit na všechny zdroje s teplovodním rozvodem – na elektrický i plynový kotel. Díky vysoké účinnosti i při nízkých teplotních spádech je vhodný i jako ideální těleso pro vytápění s tepelným čerpadlem. Ventilátor využívá pokrokový systém diskového motoru s permanentními magnety. Díky tomu je velmi tichý a nijak nenaruší domácí atmosféru. Promyšlené technologie ho umožňují zapojit do systému inteligentního řízení budov. Otopná lavice je určena výhradně do suchého prostředí. Vybírat je možné ze tří modelů podle požadované šířky.

Otopná lavice s ventilátorem KORADO Koraline LV je k dispozici v provedení 15/11 (šířka lavice 11 centimetrů), 15/18 (šířka 17,6 centimetru), nebo 15/24 (šířka 23,6 centimetru). U všech rozměrů je standardně varianta Exclusive (pozinkovaná lakovaná ocel s hliníkovou nelakovanou mřížkou). Otopnou lavici s ventilátorem KORADO Koraline LV lze pořídit za cenu od 9915 Kč (vč. DPH)

Více informací na www.korado.cz.