Zpět 2 fotografie

Je libo palubu… nebo dekor s efektem lidské kůže?

Letošní novinky českého výrobce koupelnového nábytku Dřevojasu přinášejí na trh čerstvý vítr! Jak by ne, když se inspirovaly také na největších světových výstavách a veletrzích. Překvapí vás nejen originální tvary, ale i nabídka doposud neznámých povrchových úprav…

Publikováno: 13.04.2015
Rubrika:
Autor: (red)

„Kolekce Dřevojas 2015 jsou ovlivněny přírodou, zemitými odstíny a tvarovým minimalismem. Kromě vysoké kvality použitých materiálů a povrchových úprav jsme spojili síly s výrobcem luxusních umyvadel – německou značkou DURAVIT, která na trhu figuruje už od roku 1817. Hodně jsme se zaměřili také na detaily – za zmínku stojí třeba masivní dřevěné organizéry nebo protiskluzové podložky do zásuvek,“ vysvětluje na úvod Ing. Zdeněk Blažek, manager marketingu Dřevojasu, v. d., jednoho z největších a ryze českých výrobců koupelnového nábytku.

TOWER
Nová kolekce TOWER je jedinečná pro umístění umyvadla tzv. na desku, přesněji na skleněnou desku v černém provedení, která je k horní ploše skříňky upevněna ve čtyřech bodech. „Pozornost jsme věnovali také úchytkám zásuvek – speciálně pro tento model vznikla řada zafrézovaných úchytek v provedení chrom/lesk. Jejich minimalistický design dá naplno vyniknout preciznímu zpracování nábytku a také povrchové úpravě,“ říká Ing. Zdeněk Blažek z Dřevojasu, a pokračuje: „Vůbec poprvé přináší Dřevojas úpravu dřevodekor „paluba“, který je inspirovaný dřevinami běžně používanými v loďařství.“ Model TOWER je k pořízení také ve vysokém bílém lesku nebo jakémkoliv jiném odstínu ze vzorníku barev RAL/NCS.

„Skříňka s umyvadlem může mít jednozásuvkové, nebo dvouzásuvkové provedení. Po otevření zásuvky budete překvapeni organizérem z lakovaného dřeva, který nabízí prostor pro uložení koupelnových nezbytností, a to včetně zásobníku na papírové kapesníčky,“ dodává Ing. Zdeněk Blažek. Za zmínku rozhodně stojí také zrcadlo s odkládací plochou, opatřené příjemným LED diodovým osvětlením a elektrickou zásuvkou.

ENZO
Řada ENZO je exkluzivní novinkou Dřevojasu. Spojuje v sobě jednoduchost, která tkví v čistých – ostrých rysech, zajímavé povrchové úpravy a dokonale padnoucí umyvadlo. „Koupelnové skříňky ENZO jsou vybaveny špičkovým keramickým umyvadlem německé značky DURAVIT DURASTYLE s odkládací plochou po obou stranách,“ vysvětluje Ing. Zdeněk Blažek z Dřevojasu a pokračuje: „Při navrhování této kolekce nám byla opět inspirací příroda a zemité odstíny. Kromě povrchové úpravy vysoký lakovaný lesk bílá nebo béžová je k dispozici exkluzivní varianta VELVET TOUCH. Jde o lakovaný hluboký mat v odstínu béžová, který má na dotek strukturu lidské kůže. Nespornou výhodou povrchu VELVET TOUCH je také odolnost proti tvorbě otisků prstů.“

Model ENZO tvoří kromě závěsné skříňky s umyvadlem také vysoká doplňková skříň a v neposlední řadě i speciálně vyrobená galerka. Její boční strany, opatřené LED diodovými pásky, jsou lakovány vždy v totožném barevném odstínu se zbytkem sestavy. „Také zásuvky modelu ENZO je možné opatřit pořadačem v provedení lakované dřevo. A pozor – dno může být vybaveno speciální protiskluzovou podložkou, které zabrání, aby předměty v zásuvce jakkoliv „cestovaly“,“ dodává Ing. Zdeněk Blažek. 

…A co vy, který model vás oslovil?