Zpět 1 fotografie

Domácí koupaliště můžete mít už za 14 dnů

Pokud si chcete užít léto naplno, ale nebaví vás mačkat se s dalšími lidmi na pláži, pak je teď nejlepší chvíle pro stavbu svého vlastního bazénu. A nejlépe velkého laminátového, zapuštěného do země, ve kterém se s rodinou opravdu vyřádíte. Výstavba bazénu se může zdát jako složitý a časově náročný projekt. Opak je však pravdou. Jen musíte správně vybírat. Výbornou volbou jsou bazény Balarepo, které se vyrábějí jako jednolité, nemají proto spáry po lepení či svařování. Díky tomu nehrozí vznik problémů ve spojích.  Instalace bazénů Balarepo je velmi jednoduchá; domácí koupaliště na zahradě může „vyrůst“ už za 14 dní.  

Publikováno: 20.04.2015
Rubrika:
Autor: (red)

Laminátové bazény Balarepo potěší všechny, kdo stojí o opravdu velký bazén s dlouhou životností a promyšleným vybavením. Laminát má výborné vlastnosti, neoxiduje, věkem nekřehne, je tepelně i tvarově stálý a velice odolný proti mechanickému poškození. Proto vydrží mnoho let. Protože je konstruován a povrchově upraven tak, že v něm voda zůstává po celý rok, ušetří tak značnou částku v rodinném rozpočtu. Odpadne i přemýšlení nad tím, jak a kdy bazén vypustit a nedochází tak k plýtvání s vodou.

Jednoduchá stavba bazénu
Prvním a důležitým krokem ještě před samotným pořízením bazénu je zvážit jeho velikost a umístění. Nejlépe je si vybrat slunné místo bez křovin a stromů. Tím si v budoucnu ušetříte práci s vybíráním nečistot z vodní hladiny a ze dna. Protože laminátové bazény Balarepo mají velmi silnou konstrukci a jsou již z výroby zatepleny a vybaveny všemi požadovanými technologiemi, stačí udělat výkop jen o 10 centimetrů větší, než je samotný bazén. Tím se sníží náklady na stavební práce, minimalizuje se zásah do terénu a výsledně usnadní a zlevní povrchové úpravy.

Dno výkopu je nutné vybetonovat a na vzniklou podkladovou desku položit tvrzený polystyren. Nejvíce času zde zabere zrání betonu, je potřeba počítat se 7 dny. Poté se usazuje samotný bazén. Protože všechny bazény Balarepo jsou tepelně izolované speciální pěnou již při výrobě, nemusíte řešit žádnou další izolaci, a bazénové stěny budou na dotyk příjemně teplé. Samotné zapuštění bazénu do výkopu a jeho instalace trvá jen jediný den. Po usazení se bazén zasypává suchým betonem. Současně s tím se napouští i vodou, a to tak, aby byla voda vždy 15 – 25 centimetrů v předstihu před výškou zásypu.

Všechny typy bazénů Balarepo jsou vybaveny pochozím límcem, finální úprava terénu je tak velice jednoduchá. Záleží jen na vašem vkusu, jestli si vyberete dlažbu, obklad nebo dřevěnou terasu. Potom už jen stačí napuštěnou vodu správně ošetřit a do týdne se můžete koupat. Celá stavba bazénu se tedy dá stihnout do 14 dnů.

Tip:
Zvažujete výběr bazénu?Co třeba Balarepo Orlík? Velice prostorný oválný bazén o délce 7,9 metru, šířce 3,3 metry a hloubce 1,45 metru se vejde i na úzký pozemek a poskytne dostatek prostoru k vodním radovánkám. Bazén je vybaven integrovaným širokým a pohodlným schodištěm, které nabízí pohodlný vstup do bazénu i prostor pro relaxaci, protože ho lze vybavit perličkovou lázní. Díky vhodně rozmístěným masážním tryskám si můžete na schodišti dopřát také hydromasáž; ocení ji hlavně lidé mající problémy s pohybovým ústrojím. Zájemce o rekreační či kondiční plavání určitě potěší vybavení výkonnými protiproudy, u kterých je možná regulace výkonu dle individuálních potřeb. Za horkých dní přijde vhod možnost nočního koupání v unikátní atmosféře speciálně prosvětlené vodní hladiny LED svítidly, jež umožňují měnit barvu podle nálady. Oválný bazén Balarepo Orlík se základním vybavením lze pořídit od 200 000 Kč. (Cena uvedena bez DPH a nákladů na stavební práce)

Více informací naleznete na www.balarepo.cz.