Zpět

Vlastní bydlení není levné

Trh s realitami se již před časem postupně dostal na své dno. Ceny bytů jsou tak poměrně nízké, ale pro většinu z nás i tak jen velmi těžko dostupné. Jejich prodej však pokračuje i díky poměrně výhodným hypotékám, které nás lákají stále více.

Publikováno: 18.03.2015
Rubrika:
Autor: (red)

Nové bydlení si tak může dovolit větší část z nás, ale ani to neznamená, že za své nové bydlení nezaplatíte nemalou částkou. Stále se tak vyplatí šetřit, ale pokud už nějakou hotovost máte, můžete se poohlédnout v lokalitách, které Vás lákají nejvíce.

Nutnost peněžní hotovosti se však nespojuje jen se samotnou koupí. Potřebujeme i nábytek a ani stěhování není zcela zdarma. Nesmíme však zapomínat, že lepší cenu najdete u bytů, které jsou v původním stavu a je tedy nutné je zrekonstruovat. To vyžaduje další zásahy, ale z hypotéky často nezbývá potřebná hotovost. Pokud tedy nechcete bydlet na staveništi nebo v bytě se zastaralým vybavením, nezbývá než sáhnout po další půjčce. Její výběr však samozřejmě třeba velmi dobře promyslet, protože Vaši peněženku zatíží ještě více.

Je proto dobré s podobnými výdaji počítat dopředu a jistou rezervu si ponechat již po samotné koupi, a to i v případě, že je byt v dobrém stavu a není nutné dělat větší zásahy.

Ve svém bytě se umíme obejít i jen s nutným nábytkem. Abychom se však cítili opravdu jako doma, nepodceňujte ani dekorace. Nehledejte tedy jen postel, pohovku, či vybavení kuchyně. Zasloužíte si přece mít hezký domov, i když bude nutné zařizovat ho postupně. Každý pokoj vědí výborně oživit zejména obrazy. Ty nemusí být drahé. Pokud Vám postačují pěkné imitace, můžete tak doma mít fotografie či malby slavných umělců.

Na dekoracích se však může podílet celá rodina. Oživte svůj interiér fotografiemi nebo vlastní tvorbou. Vždyť i z obyčejného plexiskla můžete udělat nejen vitrínu na drobnosti.