Zpět 13 fotografií

Povrch SOLO 3D = ideální řešení do domácnosti

Trendem poslední doby jsou umělé povrchy na dveřích. Jedním z nich je i originální SOLO 3D, který dokonale imituje vzhled dřeva. A to nejen na pohled, ale i na dotek. Při jeho výběru by vás ale určitě mělo zajímat, jak je povrchový materiál připraven žít s vámi v domácnosti a odolávat každodennímu fungování. Co všechno tedy vydrží povrch SOLO 3D v praxi? To se dozvíte, když ho s námi důkladně otestujete…

Publikováno: 19.03.2015
Rubrika:
Autor: (red)

Jasným požadavkem na moderní dveře je jejich vzhled a také praktičnost z pohledu odolnosti a snadné údržby v domácnosti. A co vše vydrží dveře s umělým povrchem SOLO 3D v domácnosti? Jednoduché testy vás přesvědčí, že skutečně hodně! Tento umělý povrch na dveřním křídle rozhodně nikdo nešetřil a dveře byly pomalovány permanentním fixem a rtěnkou, ušpiněny kolomazí a krémem na boty, polity barevně agresivním džusem nebo do nich narazil koš s prádlem, vysavač, ale také dítě na dětském odrážedle. A stranou nezůstaly ani agresivní čisticí prostředky jako je Savo nebo technický benzín. Pojďme se podívat, jak zkoušky dopadly.

Permanentní fix a technický líh SOLO 3D bez problémů zvládne
Děti rády malují se vším, co jim padne pod ruku a papír k tomu vůbec nepotřebují. Často použijí permanentní fix i na plochu dveřního křídla. „Fix v rukou dítěte dveřím v povrchu SOLO 3D neublíží. Čáry sice budou dveře chvíli zdobit, ale jakmile vezmete do rukou technický líh, tak vše vyčistíte. Fix a ani tento agresivní prostředek ploše dveří neublíží,“ popisuje Ing. Zdeněk Wimmer, vedoucí technické přípravy výroby SOLODOOR, a.s., předního českého výrobce interiérových dveří a obložkových zárubní.

Milujte své dveře…
Dveře v povrchové úpravě SOLO 3D budete milovat, a proto se nemusíte bát je políbit s výraznou rtěnkou na rtech, nebo nechat partnerovi vzkaz v podobě srdíčka. „Jasně červená rtěnka na ploše dveří ve světlém dekoru bělený dub byla opravdu velice výrazná. Kromě své barevnosti také ukázala strukturu umělého povrchu, který je hodně plastický. Vzhledem k tomu, že rtěnky jsou vyráběny, aby na rtech opravdu dlouho vydržely, museli jsme pro její odstranění z plochy dveří použít technický benzín. A během chvilky bylo vše pryč. Rozhodně se nemusíte bát, tento prostředek ploše dveří neublíží. Laminát SOLO 3D je na něj připraven,“ doplňuje Ing. Zdeněk Wimmer.

Ruce od kolomazi a v akci aceton
Pokud máte doma kutila, který stále chodí s rukama špinavýma od oleje nebo kolomazi, tak vás jistě potěší, že i tyto nečistoty ze dveří s laminátovým SOLO 3D odstraníte velice snadno. „Kolomaz, jejímž základem je dehet a tuk, může nepříjemně potrápit. Zvlášť když se tzv. zapomeneme a otevřeme s takto ušpiněnýma rukama dveře. Naštěstí jde lehce odstranit za pomoci acetonu. Toto silné rozpouštědlo nejen, že vyčistí plochu dveří, ale poradí si i s klikou. A opět na povrchu dveří nezpozorujete žádnou změnu,“ uvádí Ing. Wimmer.

Krém na boty odstraněn až na třetí pokus
Pro další test jak lze zašpinit dveře v domácnosti, byl využit standardní krém na boty. Pro jeho výrobu bývají používány syntetické hmoty, včetně nafty, terpentýnu, barev a gumy. Nejen, že může být jedovatý, tak i jeho odstranění z plochy dveří bylo velice náročné. „Ze začátku jsme zkusili krém odstranit za použití technického benzínu i acetonu. Ani jeden z těchto prostředků nedokázal vše odstranit tak, aby na dveřích nebylo poznat, že byly ušpiněny. Povedlo se to až Savu. A nemusíte mít strach, že by Savo plochu dveří zbavilo její barevnosti odbělením dekoru nebo jinak poničilo. Což také dokazuje náš test, se kterým vás seznámíme později,“ popisuje Ing. Zdeněk Wimmer.

Silné potravinářské barvivo povrchu SOLO 3D nevadí
SOLO 3D jsme ověřili také pro případ, že by se vašemu teenagerovi podařilo rozlít skleničku džusu s agresivně silnými umělými barvivy. „Při smývání tohoto džusu z povrchu SOLO 3D jsme si vystačili s papírovou utěrkou, která do sebe všechen džus vsákla a na ploše tak nic nezůstalo,“ upřesňuje Ing. Wimmer. Jednoduše setřeno a bez následků skvrn…

Horké nebo studené… klidně obojí
Studeným nápojem na ploše dveří testování neskončilo a směle se pokračovalo s horkým čajem, který byl i s varnou konvicí položen ve své vysoké teplotě na plochu dveřního křídla. Výsledek měl ukázat, že povrchovou úpravu nezničí ani horké nádobí s čajem nebo dokonce hrnec přímo z plotny. Po několika minutách působení, nebylo na ploše dveřního křídla nic k vidění. Povrch zůstal neponičen.

Nebojte se Sava
Savo všichni známe jako agresivní čisticí  a bělící prostředek. A proto bylo vybráno, aby otestovalo odolnost a stálost povrchu SOLO 3D. „Po celou dobu jedné hodiny jsme nechali Savo působit na čtyřech místech. Každých 15 minut jsme jedno místo setřeli obyčejnou papírovou utěrkou. A po jedné hodině nebyla na ploše dveří, kde Savo působilo nejdéle, pozorována žádná změna,“ vysvětluje test Ing. Wimmer.

Mechanické testy dveře nešetřily
Kromě testů při kterých jsme povrch SOLO 3D špinili a používali na ně agresivní prostředky, jsme se také rozhodli otestovat mechanickou odolnost tohoto umělého povrchu. V rámci rodinného života nastávají situace, kdy dojde k častému nárazu do plochy dveřního křídla, a to například košem od prádla, vysavačem při zuřivém úklidu nebo dokonce dítětem na dětském odrážedle a v neposlední řadě také domácím mazlíčkem.

Při přenášení koše s prádlem může často dojít ke kontaktu s dveřmi. „Buď vás něco rozčílí, nebo zakopnete o povalující si hračku na podlaze. Nemusíte mít ovšem strach, že by tento náraz ploše dveří nějak ublížil. A to samozřejmě platí i o nárazu vysavačem, který se v našich domácnostech děje dnes a denně. Tento umělý povrch snese opravdu hodně,“ popisuje Ing. Wimmer.

Téměř každý z nás má doma nějakého toho domácího mazlíčka. A veškeré nové interiérové vybavení už kupuje podle toho, aby odolalo. Dveře v umělém povrchu SOLO 3D zvládnou bez problémů i drápky pejsků či koček. Nemusíte je tak okřikovat, když se snaží dostat za vámi do místnosti.

A co takhle dětské odrážedlo nebo dětská hračka jezdící po dveřích v rukou vašeho dítěte? „Povrch SOLO 3D vydrží nejen nárazy odrážedla, na kterém dovádí vaše ratolest, ale také plastovou dětskou hračku, která v dětských ručkách může jezdit opravdu přes veškerý nábytek ve vaší domácnosti. Při hrátkách dítka si tak můžete odpočinout a nechat ho, ať se u dveří v povrchu SOLO 3D vyřádí,“ uzavírá Ing. Wimmer.

Ještě by vás napadla nějaká další běžná situace v domácnosti, která by mohla vašim dveřím v povrchu SOLO 3D ublížit? Pokud ano, tak se nebojte! Všechny tyto testy potvrdily, že tento umělý povrch je připraven nejen do každé domácnosti, ale hodí se i do technických místností. Ať už máte doma děti nebo domácí mazlíčky, vše tento povrch zvládne. V neposlední řadě tato povrchová úprava využívá posledních designových trendů ve dveřních površích, protože skutečně dokonale imituje přírodní dřevo se všemi jeho nedostatky, a to od různých rýh až po suky. Vaše dveře nejen, že budou módním hitem, ale především také i odolným pomocníkem, který ve vaší domácnosti bude sloužit dlouhé roky k vaší spokojenosti. 

Kompletní nabídku sortimentu i služeb a seznam prodejních partnerů naleznete na www.solodoor.cz.

 

[carousel-horizontal-posts-content-slider]