Zpět 2 fotografie

Nářadí do dílny. Důležitá je především kvalita!

Nedílnou součástí vybavení dílny je nářadí. V současné době naštěstí existuje řada kvalitních výrobků, které jsou všeobecně dostupné, a tak si je mohou pořídit nejen profesionálové, ale také domácí kutilové.

Publikováno: 18.03.2015
Rubrika:
Autor: (red)

Klasické ruční nářadí má stále své místo
Sice by se mohlo zdát, že ve třetím tisíciletí už bude součástí vybavení dílny pouze elektronářadí, ale stále není nad staré dobré ruční nářadí, jež je ovládáno pouze lidskou silou. Nepostradatelný je především svěrák, tedy nástroj, který slouží k upevnění právě opracovávaného kusu. Samozřejmě nesmí chybět ani kladivo, kleště, šroubovák či různé klíče. Pokud si zkrátka zařizujete dílnu, pořiďte si ruční nářadí. Rozhodně se nebude jednat o vyhozené peníze.

Elektronářadí pro snadnou a kvalitní práci
Moderní elektronářadí má tu výhodu, že značně šetří práci, aniž byste museli snižovat nároky na kvalitu. Navíc má dlouhou životnost, takže jej budete moci využívat skutečně dlouho. Jeho nabídka je přitom velmi pestrá. Doporučit vám tedy kupříkladu můžeme vrtačky, jež jsou vhodné pro časté vrtání do rozličných druhů materiálů. Jelikož jsou napájeny z elektrické sítě, doba provozu není nikterak omezená.

Dalším nepostradatelným elektronářadím jsou přímočaré pily. Ty lze používat k práci s prkny ze dřeva, ale také s keramikou, plasty, plechy a dalšími materiály. Rozhodně by vám neměla chybět ani kvalitní bruska, s níž opět uděláte spoustu práce. Jelikož existují brusky v mnoha variantách, jejich použití je takřka univerzální. Sami nejlépe víte, k čemu je případně budete potřebovat. Navštivte proto e-shop Leroymerlin.cz a vyberte si to, co uznáte za vhodné.