Zpět 5 fotografií

Může to být i Váš… šálek kávy

Káva má mnoho chutí, nespočet barvených odstínů… Vždy v nás dokáže probudit energii, kterou bychom nečekali, a doslova nás pohladit po duši. Takové pocity si můžeme navodit nejen nad šálkem tohoto horkého nápoje, ale kdykoliv, když přijdeme domů. Tóny cappuccina, caffe či latté přímo vybízejí k použití na zařizovací interiérové prvky. 

Publikováno: 31.03.2015
Rubrika:
Autor: (red)

JAK VONÍ KÁVA
…také máte rádi vůni nově koupené kávy? Kávová zrnka mají velmi silné aroma a dokážou jím během chvilky provonět celý byt. Jak si tento zážitek uchovat na delší dobu? „Kávová zrnka uchová doslova na věčné časy skleněný obal – třeba ve formě celoskleněného obkladu za kuchyňskou linku. Stačí jen tento motiv vytisknout ve formě grafické folie a tu nechat zalaminovat do skla. Skleněný obal sice neumí vonět, ale grafiku zrnek ochrání před vodou, vlhkem, teplem nebo sluncem. Grafosklo i s jiným libovolným motivem můžete použít i jinde v interiéru a uchovat si tak vzpomínky na doslova cokoliv,“ říká pan Petr Paksi, výkonný ředitel společnosti J.A.P., z jejíž autorské dílny Grafosklo pochází.

CAPPUCCINO
Sladké cappuccino s pěnou… pochoutka, které většina z nás neodolá. Vyznačuje se nejen příjemnou chutí, ale také barvou. A pokud si ji vyberete na interiérové dveře, tak jistě chybu neuděláte. „Barva v odstínu cappuccina je velice příjemná a její nespornou výhodou je možnost kombinace se světlými i tmavými barvami. A nesmím zapomenout, ani na různé dřevodekory, které společně vytvoří velice příjemné prostředí,“ vysvětluje pan Martin Dozrál, generální ředitel společnosti SOLODOOR, předního českého výrobce interiérových dveří a obložkových zárubní, a pokračuje: „Cappuccino si můžete zvolit na dveřích RAINBOW, jejichž povrch je tvořen lakem. Ten je nanášený hned v trojí vrstvě a technologicky odpovídajícímu provedení tak, aby byla pečlivě lakována nejen plocha dveřního křídla, ale i jeho hrany a vyfrézované drážky.“ Jejich umístění v interiéru je tak neomezené od dětských pokojíků, přes obývací pokoj až po koupelnu. Navíc se vyznačují i zvukově izolační odolností. Vybírat můžete z plných nebo prosklených variant s různým umístěním vyfrézovaných drážek v ploše dveřního křídla.

CAFFE
…usedněte po dlouhém dni do pohodlné sedačky a ulevte svým očím pohledem – nikoliv do obyčejné zdi, ale do obkladového panelu v povrchu T.acrylic lesk caffe. „Hnědé odstíny symbolizují klid a pohodu. Jejich tlumené zabarvení se dobře kombinuje s ostatním zařízením interiéru. Dekorativní panel v tomto provedení bude nejen pomyslnou oázou odpočinku, ale také vás nebude rušit a nepříjemně rozptylovat od sledování televize,“ vysvětluje pan Martin Dusík, vedoucí obchodního oddělení Trachea, a.s., největšího českého výrobce nábytkových dvířek na českém trhu.

KÁVU I V KOUPELNĚ
Rychlé picollo, které by vás hned po ránu nastartovalo do nového dne? Dejte si ho třeba v koupelně. „Světlounký odstín cafe spolu s jemným dekorem dřeva výjimečně dobře vynikne na modelu koupelnové skříňky Q MAX. „Tato řada zprostředkuje svému uživateli maximální komfort. Na první pohled vás zaujme robustní keramické umyvadlo Q, které je zapuštěné v závěsné skříňce se dvěma prostornými zásuvkami. Další úložný prostor nabídne vysoká doplňková skříň, kterou lze doplnit vnitřním drátěným košem na prádlo,“ říká Ing. Zdeněk Blažek, manager marketingu společnosti Dřevojas, v. d., jednoho z největších českých výrobců koupelnového nábytku. Model Q MAX má i další výhody, které poznáte při manipulaci s ním – oceníte zejména kvalitní výsuvy HETTICH, které jsou opatřeny systémem soft closing – tichým dovřením zásuvky.

ČERNÁ JAKO NOC, HORKÁ JAKO PEKLO A SLADKÁ JAKO LÁSKA…
…říká se o černé kávě. Její temné a přesto svůdné tóny promítněte třeba do dveří. Vysoce efektní kontrast mezi dveřním křídlem a sněhobílou omítkou navíc nemusí rušit žádná zárubeň. „Skryté zárubně AKTIVE dělají čest svému jménu. Jsou v podstatě celé uschované ve zdi a neruší pohled na dveřní křídlo. Samozřejmě, velmi zajímavý je ostrý přechod mezi omítkou a dveřmi – čistý a jasný bez klasické dřevěné nebo kovové zárubně, říká pan Petr Paksi, výkonný ředitel společnosti J.A.P., která je inovátorem v sortimentu dveřních systémů, a pokračuje: „Zárubně AKTIVE jsou určené jak pro otočné jednokřídlé dveře, tak i jednokřídlé a dvoukřídlé dveře posuvné do stavebního pouzdra, které vám navíc ušetří množství volného prostoru.“  

LATTÉ
Jemně vrstvené odstíny bílé kávy…to je latté. „Moderním materiálem je v současné době určitě dřevo. Obrovskou výhodou foliovaných dřevodekorů je, že zachovávají krásu přírodní kresby dřeva, a přitom je lze tónovat různými barvami. Takto vznikl třeba dekor modřín latté. Jemná dřevní struktura a světlounký odstín latté spolu tvoří sehranou dvojku. Navíc si můžete podle typu a rozměrů nábytku sami zvolit, jak orientovaná mají být léta – zda svisle nebo podélně,“ říká pan Martin Dusík z Trachey. Na výběr jsou i další kávové dřevodekory nebo jen barevné dekory třeba bílá káva.

…a co vy? Už jste si vybrali svůj šálek kávy?


Materiály byly připraveny ve spolupráci se společnostmi J.A.P.,
www.japcz.cz , Trachea, www.trachea.cz , Dřevojas, www.drevojas.cz a SOLODOOR, www.solodoor.cz.