Zpět 3 fotografie

Aby „nezáblo“ od nohou!

Bydlíte v přízemí nad sklepem nebo nad garáží a zebe vás od nohou? Topíte „jak mourovatí“, a stejně musíte pořád nosit tlusté ponožky? Na vině je chlad, který prostupuje podlahou bytu, tedy stropem těchto nevytápěných prostor.  Zároveň tudy uniká drahocenné teplo. Na zateplení těchto místností však myslí málokdo. Řešení, které dávají lamelové desky Fasrock LG1, je přitom účinné, rychlé a realizačně tak snadné, že ho lehce zvládnou i svépomocní stavebníci. Tyto desky z kamenné vlny ROCKWOOL mají zkosené vnější hrany a jsou již povrchově upraveny bílým nástřikem, takže je stačí pouze nalepit bez nutnosti je jakkoli dále povrchově upravovat.

Publikováno: 05.02.2015
Rubrika:
Autor: (red)

Při zateplování vnitřních prostor, mezi něž patří i stropy garáží nebo sklepů, je třeba hledět nejen na tepelněizolační vlastnosti materiálu, ale také na požární bezpečnost. Zde jsou lamelové desky Fasrock LG1 ideální volbou, protože jsou nehořlavé. Díky tomu zvyšují požární bezpečnost konstrukce stropu a nepřispívají k šíření ohně. Výrazně tím zvyšují bezpečnost celého objektu i osob v něm.

Lamela pro vizuálně efektní strop
Fasrock LG1 zaujme lícovou stranou, jejíž hrany jsou dokola zkosené o 16 mm pod úhlem 45°.  Díky tomu už jen při samotném položení desek získá strop vizuálně efektní jemně členitý povrch. Protože lícová strana lamel je ošetřena bílým cementovým nástřikem, a to včetně zkosení, již není potřeba žádná další povrchová úprava. Bílá barva přitom neuzavírá celou strukturu povrchu, ale umožňuje kombinovat přirozený barevný tón vláken se světlou texturou. Povrch desky může zůstat bez další povrchové úpravy, lze však na něj  i nastříkat, případně nanést válečkem prodyšnou vnitřní malbu nebo fasádní barvu.  

Stačí nalepit
Podhled stropu, na němž mají být desky umístěny, musí být dostatečně soudržný a čistý, bez omítek a nátěrů. V tom případě je stačí celoplošně nalepit kontaktním lepidlem na bázi cementu, jež je určeno pro systémy ETICS s minerálně vláknitými deskami. Samotné lamely se při lepení pokládají na vazbu předsazené o polovinu, případně o čtvrtinu. Už je přitom není nutné kotvit, aplikovat na ně síťku ani stěrku. Tyto lamely z kamenné vlny umožňují opticky snadno vyrovnat povrch stropu, výrazně tlumí hluk a v závislosti na typu objektu mohou snížit energetickou náročnost budovy až o 10 %. 

Desky Fasrock LG1 jsou vyrobeny z kamenné vlny ROCKWOOL a lze je pořídit v délce 1200 mm, šířce 200 mm a v tloušťkách od 50 mm až do 200 mm. Fasrock LG1 je možné zakoupit od 165 Kč (bez DPH).

Více informací naleznete na www.rockwool.cz.