Zpět 2 fotografie

Nový rezidenční projekt Košinka vstupuje na brněnský realitní trh

Brněnská developerská společnost DBEST INVEST s. r. o. uvádí na začátku ledna 2015 na trh nový atraktivní rezidenční projekt. Moderní nízkoenergetický bytový dům Košinka se nachází v Brně – Králově Poli. Jedná se o novostavbu s 20 byty v rozvíjející se rezidenční čtvrti v širším centru moravské metropole.

Publikováno: 15.01.2015
Rubrika:
Autor: (red)

Architektonický koncept je postaven na myšlence dvou menších bytových bloků spojených v podzemním podlaží garáží s dostatkem parkovacích míst. Uprostřed tak vzniká klidný chráněný prostor se zahradními prvky umožňující rekreaci obyvatel. Křídlo do ulice Košinova navazuje na existující řadovou zástavbu, svým řešením výškově koresponduje s nižšími objekty na severní části bloku a s vyššími bytovými domy na straně jižní. Oba bloky jsou vybaveny osobními výtahy. Ploché střechy obou bloků jsou buď ozeleněny, nebo využity jako terasy. Nabídka bytů sahá od menších startovacích garsonek až po větší luxusnější byty v horních podlažích.

„Daná lokalita je naprosto ideální pro klidné bydlení. Košinka se stává součástí oblíbené rezidenční čtvrti v Králově Poli, místo je velice dobře dopravně dostupné tramvají i autobusy MHD. Cesta do centra Brna tramvají netrvá déle než 7 minut. V této lokalitě je k dispozici veškerá občanská vybavenost včetně škol, obchodů, pošty, restaurací i bankovních poboček. Pro zajímavost, areál Fakulty informačních technologií VUT v Brně se nachází jen 3 minuty chůze od tohoto bytového domu,“ uvádí ředitel společnosti DBEST INVEST Miroslav Padyšák. „Pro budoucí obyvatele je jistě příjemné, že prakticky všechny okolní ulice jsou po rekonstrukci. Navíc se nedaleko nachází i modernizovaný park Slovanské náměstí s dětským hřištěm a amfiteátrem,“ dodává Miroslav Padyšák.

Autory architektonického návrhu jsou architekti Ing. arch. Ludvík Křenek a Ing. arch. Martina Volejníková z ateliéru Albatros. Dokončení výstavby obou bloků projektu Košinka je naplánováno na listopad roku 2015.

Další informace pro zájemce o projekt Košinka jsou k dispozici na webových stránkách: www.byty-kosinka.cz