Zpět 8 fotografií

V rytmu deště

Znáte ty chmurné a propršené dny, kdy na vás padá splín všedního dne. Nenechte se tímto splínem polapit! Vždyť i déšť si můžete promítnout do nábytku a prvků v interiéru a je velice příjemným zpestřením. Pak vám samotný déšť tyto chmurné dny rozzáří. Přesvědčte se sami! 

Publikováno: 29.07.2014
Rubrika:
Autor: (red)

Déšť je v různých lokalitách vnímán rozdílně. V mírném podnebí je déšť tradičně spojován se smutnými a negativními náladami, protože přináší většinou zhoršení počasí. Ovšem pro suché oblasti světa je jediná kapka deště doslova požehnáním a je vnímám radostně. I vy takto vnímejte interiér, který si vybavíte prvky připomínající svou strukturou dešťové kapky. Připravte se, budeme tančit v rytmu deště!

Stékající kapky přímo u vás v obývacím pokoji….
Ne vždycky musí déšť působit negativně. Zářným příkladem jsou celoskleněné dveře MASTER s pískovaným motivem, který věrně imituje ladné stékání dešťových kapek po skle. V pohodlí vaší sedací soupravy můžete pozorovat nepravidelné linky, které vypadají podobně jako ty, které za sebou zanechávají kapky deště na oknech či dveřích. Můžete si tak přidat, že ležíte v trávě na rozkvetlé louce. I když na okno vám déšť spolu s vodou přinese i nečistoty. Toho se u pískovaného skla bát nemusíte! Po vašich celoskleněných dveřích budou pouze stékat kapky, na které vám žádné nečistoty nepřilnou. „Pískované sklo je totiž ošetřeno speciálním nano lakem, který na skle plní zcela zásadní funkci. Vyplní veškeré prohlubně po pískování a vznikne téměř jednolitý povrch, který je odolný právě vůči přilnutí veškerých nečistot,“ upřesňuje pan Petr Paksi, výkonný ředitel společnosti J.A.P, která se výrobou pískovaném skla zabývá. Vaše rozjímaní nevyruší ani otevírání dveří, které je díky posuvu PREMIUM velmi tiché a lehké.

Voda jako zrcadlo
Jako na procházce přírodou, kde se na nerovné cestě po dešti zachycuje voda, ve které se vidíte jak v zrcadle. I tak si můžete připadat doma ve své kuchyni. Pokud právě přemýšlíte nad její rekonstrukcí, mějte se na pozoru! Přesně pro vás by mohla být vhodná kuchyňská linka v provedení T.acrylic lesk, do které se můžete také dívat jako do zrcadla a vždy si vzpomenete na příjemné chvilky strávené na procházce přírodou. „Vysoký lesk, který na sobě nesou kuchyňská dvířka T.acrylicu, mohou například spolu s dekorativním potiskem Overface dosáhnout neobyčejného designu,“ doplňuje pan Martin Dusík, vedoucí obchodního oddělení Trachea, a.s., největšího českého výrobce nábytkových dvířek.

I přes déšť může prosvítat sluníčko…
Příjemně se můžete cítit i v koupelně. Dejte šanci dešti, jehož nádech se promítne na nábytková dvířka v šedém matu – modelu GO. Jediný pohled stačí a pročistí se vám hlava tak, jak kdybyste běhali venku v osvěžujícím letním dešti. „V současné době jsou odstíny šedé barvy velice oblíbené a interiéru koupelny dodají eleganci,“ říká Ing. Zdeněk Blažek, manager marketingu společnosti Dřevojas, v. d., která se výrobou koupelnového nábytku zabývá. Doladit je ovšem můžete výmalbou svítivé zelené barvy, která do vaší koupelny pustí i paprsky slunka. Modernímu vzhledu můžete ještě přispět pomocí doplňků. Skvěle zde vynikne bílá váza společně s tmavě šedým kobercem.

Jemné kapky deště
Chcete si zařídit minimalistický interiér a přemýšlíte, jakými dveřmi byste do tohoto krásného bytu měli vcházet? Zvolte dveře v HPL laminátu, které mu dodají potřebnou čistotu a jednoduchost. Jemné a nenápadné žilkování připomínající dopadající kapky deště, které za sebou zanechávají nepravidelné cestičky. Vždy myslete na to, že méně je někdy více. „Minimalismus je velice oblíbeným uměleckým směrem, který architekti a interiérový designéři využívají,“ informuje pan Dušan Vrtal zástupce marketingu společnosti SAPELI, a.s., největšího výrobce interiérových dveří a zárubní. Tento dekor se vám jen tak neokouká. Ještě navíc nese obrovskou výhodu – díky neutrální šedi se v interiéru hodí ke všemu. Pokud budete chtít změnit design vašeho interiéru, dveře měnit nemusíte.

Materiály byly připraveny ve spolupráci se společností Dřevojas, www.drevojas.cz, J.A.P., www.japcz.cz nebo www.sklenenastena.cz, SAPELI, www.sapeli.cz a Trachea, www.trachea.cz, www.overface.cz.