Zpět 2 fotografie

V KOTI Hyacint startuje 3. etapa – výstavba budovy A

Po nedávné kolaudaci prvních tří budov v projektu KOTI Hyacint zahajuje developerská společnost YIT stavbu dalšího domu s označením A. Celkem v něm vznikne 82 bytových jednotek a počítáno je také s 8 nebytovými prostory určenými pro obchody a služby. Prodej těchto nízkoenergetických bytů ve finském stylu byl již spuštěn. 

Publikováno: 29.07.2014
Rubrika:
Autor: (red)

Bytový dům A projektu KOTI Hyacint rozšiřuje nabídku nového bydlení v pražských Modřanech. „V této lokalitě, na které lidé oceňují hlavně kombinaci nedaleké zeleně, občanské vybavenosti a snadné dostupnosti do centra, jsme dokončili již tři budovy. Všechny v nízkoenergetickém standardu, jednu dokonce jako energeticky pasivní. Dům A postavíme stejně jako předešlé s ohledem na kvalitní, úsporné a zdravé bydlení ve finském stylu, které do Česka přinášíme,“ říká Vladimír Dvořák, jednatel a výkonný ředitel developerské společnosti YIT Stavo. S výstavbou domu A již developer začal. Skončily přípravné zemní práce a nyní probíhá betonáž suterénu. Plánované dokončení budovy je stanoveno na březen roku 2016.

Nové bydlení ve finském stylu
Dům A projektu KOTI Hyacint nabídne bydlení v 82 bytových jednotkách o velikostech 32 m2 až 119 m2 a dispozicích 1+kk až 5+kk. Rozkládají se na šesti nadzemních podlažích, jedno podzemní je určeno pro garáže. Nebudou chybět ani kočárkárny, sklepní kóje, technické zázemí a místnost pro práci SVJ. Všechny byty budou mít terasu nebo balkon, některé z nich budou podle finského vzoru bydlení zasklené. Tento prostor budou noví majitelé moci využívat jako plnohodnotnou místnost k relaxaci nebo jen tak k příjemnému posezení. „Dalším prvkem, který je ve Finsku hojně využívaný a který jsme přenesli do našich projektů, je sauna. Finové sauny milují, svůj život si bez nich nedovedou představit. Jsou oblíbené kvůli relaxačním účinkům a blahodárnému působení na zdraví. Saunování funguje jako prevence proti nachlazení a dalším nemocem. Sauny jsou běžnou součástí finských bytů. My infrasaunami vybavíme největší byty v nejvyšším patře domu A,“ vysvětluje Vladimír Dvořák. Směrem do vnitrobloku developer vybuduje také zónu s parkem.

Úspory i bezpečí
Bytový dům A bude postaven v nízkoenergetickém standardu s průkazem energetické náročnosti B. Díky tomu bude snižovat spotřebu energií a noví majitelé ušetří zejména v nákladech na vytápění. Pravidelné měsíční platby v těchto nových bytech budou výrazně nižší než u běžných bytových domů. Komfort bydlení umocní i bezpečnostní prvky, kterými bude dům vybaven. Vstup do budovy pohlídají speciální čipy a kamerový systém se zase postará o bezpečnost v garážích.

Severský design ve vzorových bytech
KOTI Hyacint jsou otevřeny dva vzorové byty. Zájemci se tak mohou přijít podívat, jak takové zdravé a úsporné bydlení vypadá v praxi, a nechat se inspirovat finským stylem. Vzorové byty, z nichž jeden vybavila designérka Andrea Hylmarová, představují severskou eleganci s použitím přírodních materiálů.

KOTI Hyacint – nové bydlení v pražských Modřanech
Nové byty v projektu KOTI Hyacint jsou určeny pro všechny zájemce o bydlení s veškerou občanskou vybaveností. Vše na dosah, nedaleko přírody a přitom s pohodlným spojením do centra Prahy. V těsné blízkosti projektu se nachází poliklinika, pošta, obchodní centrum, pobočky bank i restaurace, nedaleko jsou rovněž mateřská a základní škola, gymnázium a kino. Pro klidné procházky nebo sportovní vyžití stačí zamířit jen pár kroků do Modřanské rokle se spoustou zeleně nebo na blízké vltavské nábřeží s cyklostezkou.

Prodej nových bytů společnost YIT Stavo zajišťuje prostřednictvím vlastního prodejního oddělení YIT Point.