Zpět 6 fotografií

Trojrozměrný obklad stěn – 3D dřevěné mozaiky Mosaici D´Asolo nově v nabídce u KPP

Potrpíte si na luxusní materiály a netradiční interiérová provedení? Pak by vás mohla oslovit italská kolekce dřevěných mozaik Mosaici D‘Asolo ve 3D formátu. Unikátní dekorace na zeď s prostorovým efektem splňuje nejnáročnější očekávání moderního designu. Originální trojdimenzionální tvary přinášejí hru světla a stínu. Italský výrobce CP PARQUET mozaiky nabízí v provedení dřevin dub, wenge a teak, vždy s kartáčovanou a lakovanou úpravou povrchu. Prodávají se předpřipravené tabule o rozměrech 30×30 cm, které se podobě jako klasický keramický obklad lepí na stěny. Na českém trhu italské 3D mozaiky nabízí dovozce a prodejce podlahových krytin firma Kratochvíl parket profi, s.r.o. v rámci programu KPP exclusive. Kolekce zahrnuje šest atraktivních dekorů.

Publikováno: 29.07.2014
Rubrika:
Autor: (red)

Mozaikové tabule ve formátu 300×300 mm se skládají z dílčích prvků o rozměru 50×50 mm, celková tloušťka je 8/12/14 mm (3D provedení). Jedná se o dvouvrstvou strukturu, nosnou vrstvu tvoří HPL deska tloušťky 4 mm, která je pomocí polyuretanového lepidla spojena s vrchní dekorativní dřevěnou částí. Tu chrání vrstva kvalitního akrylového laku. Vybírat lze ze šesti dekorů, čtyři z nich představuje technologicky upravovaný dub (přírodní, perleťový, jemně šedý a středně hnědý), nabídku doplňuje tmavě hnědý dekor wenge a medově hnědý teak. Všechny dekory mají kromě 3D struktury také kartáčovaný povrch, chráněný již zmiňovaným lakem.

Mozaiky jsou určeny k obkladu stěn, výrobce je nedoporučuje umisťovat do prostor se zvýšenou vlhkostí, zejména tedy do koupelen. Mozaikové tabule se k podkladu lepí pomocí cementového lepidla. Pracovní postup je srovnatelný s pokládkou keramického obkladu. Alternativou pro koupelny mohou být klasické dřevěné mozaiky Mosaici D´Asolo Classico (bez 3D formátu), které lze díky speciální úpravě povrchu instalovat do prostor se zvýšenou vlhkostí vzduchu a výskytem vody.

Cena dřevěných 3D mozaik se odvíjí od vybrané dřeviny a dekoru. Více informací získáte v pražském nebo brněnském showroomu firmy Kratochvíl parket profi, s.r.o. www.kpp.cz.