Zpět 2 fotografie

Schiedel na For Archu s inovací komína Uni Advanced

Komín Uni Advanced, který na jaře představila společnost Schiedel, bude od října na trhu k dispozici v inovované podobě. V nové verzi ho zájemci mohou poprvé zhlédnout na mezinárodním stavebním veletrhu For Arch, který se v Praze – Letňanech bude letos konat od 16. do 20. září. Se svými výrobky se firma bude prezentovat ve společném stánku se společností Sumeru, distributorem finských akumulačních krbových kamen Tulikivi. Expozici zájemci naleznou v sekci For Therm, hala č. 7, stánek 11. 

Publikováno: 29.07.2014
Rubrika:
Autor: (red)

V třísložkovém komínovém systému Schiedel Uni Advanced budou od podzimu namísto klasických tvárnic nově využity tvárnice broušené, jež se budou spojovat na tenkovrstvou maltu, tzv. lepidlo.  Tato změna výstavbu zrychlí a zpřesní.

Základem komína Schiedel Uni Advanced je tenkostěnná keramická vložka, jež se vyrábí izostatickým lisováním do formy za studena působením tlaku až 500 MPa. Protože výchozí surovina má jen minimum vlhkosti, odpadá fáze sušení. Díky tomu je výrobek tvarově naprosto přesný, homogenní a má jen minimální pórovitost. Je vysoce odolný i vůči extrémním teplotám a vlhkosti a poskytuje záruku dlouhé životnosti, bezpečnosti a spolehlivosti.  Je vhodný pro odvod spalin od všech běžných spotřebičů na pevná, kapalná a plynná paliva.

Spolu s inovací Schiedel Uni Advanced budou moci návštěvníci veletrhu zhlédnout i další komínové systémy Schiedel. K dispozici zde budou také odborníci, kteří poradí se vším z problematiky okolo komínů, jejich návrhů, výstavby, rekonstrukce, revize i kontroly.

Mezinárodní stavební veletrh For Arch se v Praze – Letňanech bude konat od 16. do 20. září. Výstavní expozici společnosti Schiedel naleznete v hale č. 7, stánek č. 11.

Více informací na www.schiedel.cz