Zpět 19 fotografií

První pomoc pro Váš byt: resuscitujte sklem!

První pomoc – to jsou rychlé, jednoduché a účelné zásady a opatření, které zachrání život vašemu malému bytu a samozřejmě i vám. Ovládáte je? Pokud ne, zopakujte si je s námi… pozor, půjde o vteřiny!  

Publikováno: 29.07.2014
Rubrika:
Autor: (red)
 1. Když potřebujete ušetřit místo v chodbě 
  Klasika v podobě malé panelákové chodbičky už má své řešení. A tím jsou dveře posuvné do stavebního pouzdra, popřípadě dveře posuvné po stěně. „Asi nejúspornějším řešením otevírání dveří je systém stavebních pouzder, který křídlo uschová přímo ve zdi, a oproti otočné variantě ušetří až 0,6 metrů čtverečního volného prostoru. Stejně šetrný je systém TRIX ONE pro dveře posuvné po stěně. Pouze s tím rozdílem, že si musíme vždy nechat volný prostor na zdi, kam se dveře budou posouvat,“ říká pan Petr Paksi, výkonný ředitel J.A.P., výrobce stavebních pouzder a posuvných systémů TRIX. Oba způsoby oddělování prostor jsou kromě praktické stránky i velmi designové – a díky použití celoskleněné varanty dveří také dokáží tmavší chodbičku osvětlit.

 2. Když se chcete zbavit …koupelnového jádra 
  Je vaším snem jednoduše zařízený vzdušný byt, i když má jen pár metrů čtvereční? Zbavte ho klasického koupelnového jádra, které může být poslední překážkou na cestě za vysněným designovým interiérem! Originální sklo Grafosklo opatřené úžasným vnitřním květinovým motivem a neprůhledným sklem může tvořit stěny i posuvné dveře této designové koupelny. Motivy můžete vybírat na stránkách výrobce –  společnosti J.A.P. V nabídce jich má díky spolupráci s fotobankou několik milionů. Dodat si ale můžete také svůj vlastní dekor nebo fotografii. Jedinou podmínkou je tisková kvalita dat.

 3. Když není místo na obývákovou stěnu… 
  Jen s velkými obtížemi jste do svého malého bytu 1+1 „vmáčkli“ televizní koutek, sestávající se z televize a sedačky… a při slově obýváková stěna jen naprázdno polykáte? Zkuste oživit tento malý prázdný kout knihovnou… a to ve skle! Grafosklo – designové sklo s vnitřním motivem, v sobě může nést jakoukoliv grafiku, která dokáže plnohodnotně nahradit např. pohled na obývákovou stěnu nebo knihovnu plnou vašich oblíbených autorů. A navíc – Grafosklo  ve stejném designu lze použít i jako skleněnou desku stolku!
 4. Když se vám nedostává místa v koupelně… 
  …vyměňte klasické otočné dveře za model dveří posuvných do stavebního pouzdra J.A.P! Tato varianta ušetří mnoho volného prostoru nejen v koupelně, ale také v rámci přístupové chodby, a umožní rozmístit nábytek či dekoraci i do těsné blízkosti dveřního křídla. A pozor – pokud necháte do zdi zajíždět celoskleněné dveře Grafosklo s vnitřní zalaminovanou textilií, docílíte úžasného designu! Květinová látka navíc při rozsvícení rozehrává vlastní světelný koncert.
 5. Když chcete na malém prostoru… hodně muziky 
  Když už trávíte v kuchyni tolik času přípravou kulinářských specialit, chcete se v ní cítit alespoň příjemně! Co když jste ale omezeni prostorem a na barevné doplňky, či dekoraci není místo? My známe jednoduché, a přitom efektní řešení – prozařte prostor vaší kuchyně designovým obkladem – Grafosklem s úžasným květinovým nebo třeba abstraktním motivem.
 6. Malá koupelna si zaslouží stylový nábytek 
  Když nový koupelnový nábytek, tak ten, který se dobře udržuje… a odolá i záludným dětským prstíkům. „Řada koupelnového nábytku novinka VISION se chlubí skleněnou čelní plochou, která v sobě nese zajímavý motiv. Sklo zde plní funkci jak estetickou, tak i praktickou –plocha se dobře udržuje a výběrem světlejšího dekoru omezíte viditelnost případných otisků prstů od vašich malých dětí,“ uvádí Ing. Zdeněk Blažek z Dřevojasu, v. d., tradičního ryze českého výrobce koupelnového nábytku. Vybírat lze jak ze standardní nabídky dekorů, tak si dodat i motiv svůj vlastní…


TIP ODBORNÍKA: SKLO MŮŽE BÝT I NA KLIKÁCH
Sklo má v interiéru časté zastoupení. Využíváme ho jako obklad stěn nebo ve dveřích. A už jste zkusili ho umístit i na dveřní nebo okenní kování? Teď tu možnost máte. Kování MAXIMAL může ve své pohledové ploše nést libovolný materiál a sklo k nim patří. Když si navíc zvolíte kvalitní povrchový materiál a to lesklý chrom, matný nikl nebo nitrid titanu, tak bude vaše klika šperkem vašich dveří.

Pan Roman Ulich, designér společnost M&T, jediného českého výrobce designového dveřního a okenního kování

TIP ODBORNÍKA: JAKÁ ZÁRUBEŇ SI ROZUMÍ SE SKLEM?
Kov je v moderních interiérech velice oblíbeným materiálem. Proto nabízíme speciální obložkovou zárubeň METALIK z hliníkových profilů, která působí jemným dojmem a skvěle ladí prakticky s jakýmkoliv zařízením interiéru, a kterou je možné kombinovat s dveřmi z hliníkových profilů. Druhou možností je volba zárubní v materiálu tzv. CPL kovolaminát – dokonale imitující kov.

Ing. David Vítek, vedoucí marketingového oddělení SAPELI, největšího českého výrobce dveří a zárubní.

TIP ODBORNÍKA: SKLO NAHRADÍ VYSOKÝ LESK – ZRCADLO
Absolutní novinkou v našem portfoliu je akrylátový materiál ve vysokém lesku T.acrylic. Je výjimečný pro stupeň lesku –  nejvyšší v porovnání se standardními lesklými materiály.  A navíc – lze si ho pořídit ve variantě ZRCADLO. Jde o dekor, který dokonale imituje skleněnou – zrcadlovou plochu. Své využití proto najde například v chodbě na nábytkové sestavě.

Martin Dusík, vedoucí obchodního oddělení Trachea, a.s., největšího českého výrobce nábytkových dvířek.


Materiály vznikly ve spolupráci se společností J.A.P., www.japcz.cz , Dřevojas, www.drevojas.cz , SAPELI, www.sapeli.cz , M&T, www.kliky-mt.cz a Trachea,  www.trachea.cz .