Zpět 1 fotografie

Premiéry nových disciplín u soutěže SUSO v Lysé nad Labem slavily úspěch

První postupové kolo Soutěžní přehlídky stavebních řemesel SUSO, které proběhlo o uplynulém víkendu v Lysé nad Labem při výstavě Stavitel, mělo velký úspěch. Na klání oborů zedník a truhlář se přišlo podívat spousta návštěvníků, kteří mohli vidět šikovnost mladých řemeslníků přímo v akci. Nové disciplíny, jež si pro ně partneři projektu připravili, soutěžící zvládli bravurně. 

Publikováno: 29.07.2014
Rubrika:
Autor: (red)

V Soutěžní přehlídce stavebních řemesel z deseti zednických týmů nejvíce zabodovali Petr Kopecký a Michal Vinduška ze SOŠ a SOU stavební Kolín. Mezi truhláři si postup do česko-slovenského finále, které proběhne v Praze při mezinárodním stavebním veletrhu FOR ARCH 2014, vybojovali Jan Hykeš a Martin Lemon ze SOŠ stavební a zahradnická, Praha 9. Soutěž v Lysé nad Labem proběhla pod záštitou a za podpory Středočeského kraje.

Řemeslníci se ve finále utkají o cenné výhry
„Myslím, že kvalitní řemeslníci se ve světě neztratí. A první kolo projektu SUSO je toho důkazem. Utkalo se zde mnoho šikovných studentů a s těmi nejlepšími se potkáme ještě v září při finále na veletrhu FOR ARCH. Tam se ti nejšikovnější mají na co těšit,“ uvádí David Surmaj ze společnosti ABF, organizátora soutěže. Například výherci truhlářského oboru si v září odnesou dlabačky značky Houfek, hoblice Ramia, vrtačky DeWalt, pily Mafell a oblečení Carhartt.

Projekt podporuje děti i seniory
Soutěžní klání v Lysé nad Labem přispělo na dobrou věc. „Výrobky jsme věnovali Dětskému domovu Nymburk a zouváky na boty poputují do Domova pro seniory Elišky Purkyňové v Praze. Věřím, že tam budou dobře sloužit a hned najdou využití,“ dodává Surmaj.

Partneři soutěže:

  • Generální partner: Wienerberger cihlářský průmysl a.s.
  • Hlavní partneři: Schiedel, a.s., XELLA CZ s.r.o., KB – BLOK systém, s.r.o., LB Cemix, s.r.o., FOR ARCH
  • Hlavní partner oboru truhlář: Houfek, a.s.
  • Partneři: Mafell,DeWalt, Ramia tools, s.r.o., Carhartt – www.disturb.cz, DYAS.EU, a.s. 
  • Hlavní mediální partner: časopis Stavebnictví, TZB Info
  • Hlavní mediální partner oboru truhlář: Dřevařský magazín
  • Mediální partner oboru truhlář: Truhlářský portál
  • Mediální partneři: České stavby, Český rozhlas, Učitelské noviny, Deník, Stavitel, Konstrukce, eStav
  • Záštita: MŠMT, MPO, HK ČR, AK ČR, SPS v ČR, AČN
  • Odborná garance: Oblastní inspektorát práce

Více informací naleznete na www.suso.cz.


Soutěžní přehlídka stavebních řemesel SUSO
SUSO je nekomerční projekt, který umožňuje žákům stavebních oborů porovnat svoje schopnosti a zkušenosti. Spolu s tím dává prostor i ostatním zájemcům prohlédnout si řemeslo „naživo“. Organizátorem akce, která již 18 let probíhá v rámci doprovodných programů stavebních výstav a veletrhů, je společnost ABF, a.s. Finále Soutěžní přehlídky stavebních řemesel SUSO se koná vždy v Praze při mezinárodním stavebním veletrhu FOR ARCH.