Zpět 5 fotografií

Nová řada klik Schüco – design, automatizace a zabezpečení v jednom

Kvalitně zpracovaný okenní i dveřní profil v čistém minimalistickém stylu si zaslouží stejně dokonalou kliku. Společnost Schüco, německý výrobce okenních, dveřních a fasádních profilů, vyvinula designovou řadu klik, které svým vzhledem velmi dobře doplňují elegantní hliníkové profily. Nové kliky navíc disponují blokovacím tlačítkem, jsou uzamykatelné či s elektrickým ovládacím tlačítkem s LED podsvícením. Jejich provedení ocenila i prestižní odborná porota iF product design award.

Publikováno: 29.07.2014
Rubrika:
Autor: (red)

Máte-li za sebou porovnávání jednotlivých materiálů z hlediska odolnosti, náročnosti na údržbu a tepelně izolačních vlastností, pak vás jistě bude zajímat také design a další detaily, které užívání oken, dveří i posuvných systémů zpříjemňují.Kliky a madla Schüco se velmi dobře ovládají a nabízejí propojení s technologiemi automatizace a zabezpečení budovy. Sortiment pokrývá estetické i technické nároky bytových, komerčních či průmyslových objektů. Řešení má pro okna, dveře, nadsvětlíky, posuvná okna a dveře, a to v kombinaci se skrytým mechanickým i mechatronickým kováním. Hliníková madla a kliky ve volitelných povrchových úpravách (stříbrná, bílá, černá, přírodní metalická či vzhled nerezavějící oceli) lze v rámci objektu dokonale sladit, alternativou je řada klik z nerezové oceli pro silně zatěžovaná okna a dveře.

Elektrické ovládání oken
Ovládací prvky jdou dle charakteru objektu ruku v ruce s typem kování, úrovní automatizace i zabezpečením. V nabídce jsou okenní kliky s blokovacím tlačítkem, uzamykatelné či s elektrickými tlačítky s podsvícením. Automatické ovládání oken vychází z mechatronického otvíravě sklopného kování Schüco TipTronic. S ním můžete okna otevírat klasicky manuálně, vyklápět pomocí tlačítka na klice nebo na dálku přes PC, tablet či chytrý telefon. Vyklápěcí a uzamykací pohony jsou zcela skryté v rámu okna, kování je tak z vnějšku neviditelné.

Další možnosti automatizovaného ovládání
Doplňme také dveřní madla, dotykové či dálkové a bezbariérové způsoby centrálního ovládání. Do této automatizované oblasti patří systém Schüco Wireless Control System pro bezdrátové ovládání okenních, ventilačních, osvětlovacích a stínicích systémů. Komerční objekty jsou centrálně řízeny, přínosem je optimalizace funkcí i energetické úspory. Sortiment neopomíjí oblast zabezpečení, únikových cest nebo protikouřové a protipožární ochrany. Klasickou dveřní kliku lze v soukromé i komerční výstavbě doplnit a vylepšit o interaktivní modulární panel Schüco Door Control System s volitelnými ovládacími, komunikačními a kontrolními funkcemi.

Více informací na www.schueco.cz.