Zpět 6 fotografií

Dveře se rzí a betonem vedou designové dekory roku 2014

Rezavý plech, kámen, beton… to je jen drobný výčet designových dekorů, které jsou horkými novinkami roku 2014 dveří a zárubní! Kromě toho můžete vybrat dveřní komplety s novým způsobem otevírání a nechat promluvit i přírodní dekory v různých variantách…

Publikováno: 29.07.2014
Rubrika:
Autor: (red)

DVEŘE SE RZÍ A BETONEM VEDOU DESIGNOVÉ DEKORY ROKU 2014
Technické materiály jako povrchové úpravy… to jsou hlavní designové novinky pro rok 2014 u SAPELI, největšího českého výrobce interiérových dveří a zárubní. „V nové povrchové řadě můžete objevit hned šest originálních dekorů imitující různé druhy kamene, jako například podzim, lávu, břidlici či andezit. Nezapomněli jsme ani na atypický beton či plechový rez, který jistě ocení zastánci technických materiálů. Asi není třeba dodávat, že právě tyto povrchy jsou oblíbené v moderní architektuře,“ popisuje pan Dušan Vrtal, zástupce marketingu SAPELI, a.s. Všechny tyto dekory jsou v  HPL laminátu, který se vyznačuje extrémně vysokou mechanickou odolností a běžným způsobem jde doslova o neponičitelný povrch. Samozřejmostí je, že identický povrch mohou nést i dveřní zárubně.

LIVRE = ideální varianta pro všechny milovníky dřeva
Těm zákazníkům, kterým se SAPELI trefilo do noty dveřmi modelové řady BONALANA nesoucí masivní lištu LIVRE, se v tomto roce rozjasní tvář. Připraveny jsou totiž přímo dveře LIVRE. Originální dřevěné špalíky v různých délkách a šířkách v dekoru dub, ořech a třešeň skvěle imitují vyskládané knihy. „Aby v tom dveře nebyly samotné, tak jsme do dřevěných špalíků oblékli i obkladový panel. Ten se bude vyjímat jako dokonalý doplněk, který celý interiér perfektně pocitově zateplí,“ vysvětluje pan Vrtal. Vybírat lze z plných i prosklených dveří, u kterých je možné použít zapuštěnou lištu, která nebude vyčnívat do prostoru. Povrchová úprava masivních špalíků je olejovosk, který zvýrazní masivní dřevěný materiál a dá vyniknout jeho přírozené kráse. Velkou výhodou je, že minimálně přitahuje prach. Snadná je i jeho údržba, při které postačí použít jen antistatickou prachovku.

A další povrchové úpravy…
Kromě celomasivních dveří LIVRE a HPL designových povrchů najdete u SAPELI i další nové povrchy. Jedním z nich je SAPDECOR, který dokonale imituje přírodní dýhu. Jedná se o umělý materiál, který když pohladíte ucítíte ladné křivky dřeva. Tento povrch je jasným důkazem, že dřevodekory ať už v přírodních či umělých materiálech mají v interiéru stále své pevné místo. Navíc v tomto dekoru můžete vybírat hned z pěti dezénů a to, dub bílý, dub, jilm, oliva šedá a švestka. A s odolností je na tom tento povrch také velice dobře – odolá poškrábání i drápkům vašich domácích mazlíčků. Sladění dveří a zárubní snad nebylo nikdy snažší.

Reverzní zárubeň, aneb když můžete otevírat jinak…
Lícovat, lícovat, lícovat! Přesně tímto se inspirovali technologové u SAPELI a vytvořili nový typ zárubně, a to zárubeň REVERZNÍ. Ta je určena hlavně pro dveře, které nyní tvoří jednu rovinu se stěnou, ale otevírají se na opačnou stranu a je jedno, zda jsou pravé nebo levé. A kam tento nový typ otevírání ideálně použít? Do chodbiček, kde často bojujeme s místem. „Všechny dveře v chodbě budou stát tzv. v jednom šiku a nebudou vystupovat do hloubky stěny, jak je tomu u běžných zárubní. Reverzní dveře budete otevírat v opačném směru než jste zvyklí, tedy tzv. do zárubně, respektive do dané místnosti. V úzké chodbě díky tomu tak ušetříte potřebné místo. Mimo to se jedná i o bezpečnostní opatření, kdy nehrozí poranění osob, které se momentálně pohybují v chodbě, protože dveře otevřete do místnosti, ve které se právě nacházíte,“ vysvětluje výhody reverzního otevírání pan Dušan Vrtal. Tento typ otevírání se hodí do každého interiéru. Pro dokonalé souznění jsou použity skryté závěsy a plochu dveří tak skutečně nic nenarušuje. Vybírat je možné z různých povrchových úprav u dveří SAPELI.

Skládací dveře COMPACK = inovace „lamelovek“
Že nelze vymyslet nový způsob otevírání dveřního křídla? Tak to pozor! Nyní si můžete pořídit nový typ otevírání, které je nejen designové, ale ušetří i spoustu místa! Skládací dveře na stěnu COMPACK jsou inovací starých dobrých „lamelovek“. „Díky atypickému shrnutí lamel, ne do průchozího otvoru dveří, ale na stěnu, ušetříte plochu potřebnou k otevření až o 50 %. Na projití či pronesení věcí, tak zůstává plný průchozí otvor,“ vysvětluje pan Vrtal.  Dveře COMPACK jsou doplněny speciálním kováním, které společně s magnetickým zámkem zajišťuje neuvěřitelně plynulé, lehké a hlavně tiché otevírání a zavírání. Pro otevření tak stačí lehce zabrat a dveře se dají do pohybu. Kromě plných dveří ve všech povrchových úpravách si můžete vybrat i prosklenou variantu.

Zapuštěná lišta M – trend v interiérech je jasný – čisté linie, bez zbytečných narušení hladké čisté plochy dveří. I proto prosklení dveří SAPELI může být nově orámováno lištou M, která je zapuštěná do plochy dveřního křídla a nijak nad ní nevystupuje. Jedná se o masivní lištu a vybírat ji můžete ze všech barev a dýhovaných povrchů, které kolekce dveří SAPELI nabízí.