Zpět

Bubnová sekačka

Sekáte větší zahradu či snad louku? Bojujete s trávou nepravidelně a v obtížném terénu? Řešením je bubnová sekačka. 

Publikováno: 29.07.2014
Rubrika:
Autor: (red)

S nástupem letního období nastupuje i starost se sekáním trávy. Každý majitel pozemku udržuje travní porost různým způsobem. Boj s vysokou trávou Vám vyřeší bubnové sekačky. Její výhoda spočívá v tom, že se hodí na velké plochy, kde dochází k občasnému sečení trávy. Posekaná tráva padá vedle od bubnu, takže není nutné její následné hrabání. Zůstane urovnaná v řádcích, díky tomu dojde k snadnému sušení. Trávu, kterou s ní tedy posečete, je možné dále využít na sušení a krmení.

Jak fungují? 
Bubnové sekačky fungují pomocí nožů upevněných k robustnímu žacímu bubnu. Velká setrvačnost žacího bubnu snese sekání přerostlé trávy a obtížný terén. Pokosit přerostlou trávu umožní odkrytý buben bez toho, aby se tráva musela dostat pod sekačku.  Stébla jsou podetnuta a nedochází k rozsekání trávy.  

Na co dávat pozor při výběru?

Vyšší výkon motoru u bubnové sekačky zaručí, že sekačka bez problému zvládne sečení vysoké trávy i pojezd. Rozvody OHC a OHV jsou zárukou kvalitnějšího spalování paliva v motoru a také rovnoměrnějšího a tiššího chodu motoru.

S pojezdem se při sekání nenadřete, znamená to pro Vás pohodlnost a lehkost v ovládání tohoto stroje.

S koly se šípovým vzorem zdoláte jakýkoliv terén. Výborně drží směr, ale i stabilitu.

Posledním parametrem u bubnových strojů, na který se zaměřit, je žací disk. Nejvýkonnější „bubnovky“ mají až 4 nože. Nože se točí na čepu, díky tomu, pokud narazí na překážku, nenásleduje poškození nožů.

Bezpečnost u těchto strojů zajistí doběhová brzda nože. Jakmile tedy pohon vypnete, žací buben během chvíle zastaví.

Obsluha a ovladatelnost bubnových sekaček
Bubnová sekačka je snadno ovladatelná. Obsluhu zajistíte buď oběma, nebo jen jednou rukou.

Pokud je snadná obsluha sekaček, je i manipulace lehká. Zaručuje to výšková nastavitelnost řidítek. Řídítka jsou i sklopitelná, díky tomu sekačku převezete kamkoliv zrovna potřebujete a to v kufru auta. Nejvíc pohodlné ovládání ovšem nabízí zahradní traktory.

Pro koho je bubnová sekačka vhodná?
Bylo již řečeno, že tento typ sekačky se hodí pro sekání trávy na velkých plochách a drsných terénech. Hojně jsou využívány v zemědělství při sekání luk, pokosená tráva se využívá ke krmení. Zemědělci využívají tedy toho, že sekačky za sebou nechávají trávu v usušených řádcích. Tento způsob zanechání trávy může být pro někoho ovšem nevýhodou.

[carousel-horizontal-posts-content-slider]