Zpět 4 fotografie

UNISEX móda pro dveře a zárubně, aneb dejte vale kompromisům!

Podzimní novinka roku 2013 přichází na trh, aby smazala designové rozdíly mezi otočnými a posuvnými dveřmi! Dejte STOP kompromisům při rozhodování, zda v jednom interiéru použít otočné nebo posuvné dveře s obložkovými zárubněmi LATENTE nebo designovém bezobložkovém provedení. Nyní, jde už obojí! A recept je jednoduchý – systémy LATENTE, EVO a ABSOLUTE od českého výrobce J.A.P. 

Publikováno: 29.07.2013
Rubrika:
Autor: (red)

Pokud kdokoli z nás vybírá nové dveře, řeší s nimi současně také otázku zárubní. A i zde hledáme nová trendy řešení jako například zárubeň lícující v jedné rovině se stěnou nebo ji dokonce vůbec nemít a získat tak pohledově čistý průchozí otvor. U otočných dveří toto není až takový problém, ale co s posuvnými? „Vzhledem k tomu, že požadavky na sladění interiéru do jednotícího celku, byť v detailu zárubní se díky architektům objevovaly stále častěji, rozhodli jsme se připravit potřebná technologická řešení. Řekli jsme si, že v prvním kroku zdokonalíme naše stavební pouzdra tak, aby umožnila osazení nejen obložkou typu LATENTE, která je v jedné rovině se stěnou, ale v druhém kroku aby nabídla i možnost designově daleko čistší, a to zcela bez obložky. A protože jsme chtěli ulehčit hledání po dokonalém dveřním kompletu, vyrobili jsme i TOP variantu bezobložkového řešení rovnou i pro dveře otočné,“ popisuje pan Petr Paksi, výkonný ředitel společnosti J.A.P., která je dlouholetým výrobcem stavebních pouzder pro zasouvací dveře.

Pokud se tedy dveře otočné i posuvné sejdou v jedné místnosti, mohou ladit nejen svým vzhledem a materiálem, tak i typem zárubně, což do současnosti nebylo možné!

Nové typy stavebních pouzder a zárubní J.A.P. pro dveře posuvné i otočné:

 1. LATENTE LINE– dřevěná obložková zárubeň tvoří se stěnou jednu rovinu a standardně ji výrobci dveří nabízí se spojem tzv. natupo.
 2. EVO LINE– dřevěnou obložkovou zárubeň nahrazuje pouze subtilní hliníkový rámeček o šířce 17 mm.
 3. ABSOLUTE LINE – průchozí otvor je zcela bez zárubně. Hranu průchozího otvoru tvoří viditelný hliníkový profil pouzdra, který si majitel, v případě zájmu, může zakrýt malbou nebo tapetou. Za tímto účelem je pak pouzdro opatřeno tzv. adhezivním můstkem, aby malba na hliníkovém profilu dobře držela.  Jde
  o designový model, který zcela zapadá do konceptu minimalisticky řešeného interiéru.

… pojďme na to v detailu!

 • Všechny typy zárubní jsou využitelné pro dveře otočné i posuvné do stavebního pouzdra.
 • Typ STANDARD je určen pro jednokřídlé dveře, typ KOMFORT je určen pro dvoukřídlé dveře.
 • Všechny typy lze bez omezení použít do jakéhokoli typu příčky – zděné, sádrokartonové či jiného typu suché výstavby.
 • U všech typů je tloušťka pouzdra je 100 mm.
 • Typ LATENTE je určen pro dokončenou sílu příčky 125 mm a 150 mm. Varianty EVO a ABSOLUTE jsou určena pro dokončenou sílu příčky 125 mm.
 • U typu LATENTE je standardní čistá průchozí výška 1970 mm a 2100 mm.
 • U variant EVO a ABSOLUTE je standartní čistá průchozí výška 1970 mm, 1985 mm, 2100 mm a 2115 mm.
 • Atypické rozměry se u typu LATENTE pohybují od 1980 mm do 2700 mm a ve variantách ABSOLUTE a EVO od 1975 mm do 2700 mm.
 • Pro všechny typy platí, že pouzdro ani zárubeň není nosným stavebním prvkem, a proto je třeba je při zabudování opatřit horním překladem.

Nové bezobložkové dveře a zárubně v otočné i posuvné variantě od J.A.P., jsou navrženy tak, aby nechaly vyniknout přednostem hladké linie a funkčního designu vašeho moderního interiéru. Tak přestaňte dělat kompromisy a oblečte své dveře a zárubně do stejného, skvěle padnoucího UNISEX obleku!