Zpět

První okno na světě s kosmickou technologií

Společnost OKNOPLAST, přední evropský výrobce výplní stavebních otvorů, zavádí do své nabídky inovační okno Winergetic Premium Passive, v němž je jako v prvním okně na světě použitý aerogel – materiál s nejlepšími tepelně-izolačními vlastnostmi na světě. Tento materiál se doposud využíval mimo jiné při konstrukci kosmických lodí nebo jako izolační vrstva ve skafandrech kosmonautů. Aerogel má nejnižší součinitel tepelné vodivosti ze všech pevných látek. Proto je výborným doplněním tradičních ocelových výztuh a jeho použití dává oknům Winergetic Premium Passive jak perfektní statické parametry, tak výborné termické vlastnosti.

Publikováno: 29.07.2013
Rubrika:
Autor: (red)

Nový systém tepelného zesílení Winergetic Premium Passive je spojením velmi tuhé ocelové výztuhy (mnohonásobně ohýbaná v křídle a profil uzavřený v rámu) a jedinečné tepelné bariéry SpaceBlock. Skládá se z aerogelu použitého v rámu a vrstvy polyuretanové pěny obsažené v křídle. Díky této revoluční konstrukci lze model úspěšně používat v pasivních domech. Součinitel tepelné vodivosti profilu Winergetic Premium Passive je pouze Uf = 0,95 W/m²K.

Aerogel je materiál vyrobený s použitím nanotechnologií, známý už ve 30. letech 20. století. Jelikož se skládá z 90 % ze vzduchu, je momentálně nejlehčí pevnou látkou. Pro tento materiál je typická také neobvyklá výdrž – aerogel vydrží tlak o hmotnosti až 4 000krát větší než je jeho vlastní hmotnost. Navíc má velmi vysoké tepelně-izolační parametry. Je 3krát teplejší než ve většině oken používaný styrodur.

Okno Winergetic Premium Passive lze vybavit čtyřskly vyplněnými argonem, jejichž součinitel prostupu tepla je Ug=0,4 W/m2K, nebo kryptonem se součinitelem Ug=0,3 W/m2K.Okno vybavené skly s Ug=0,3 pak jako celek dosahuje součinitele prostupu tepla na fantastické úrovni Uw=0,6 W/m2K.

OKNOPLAST klade tradičně důraz také na design. Winergetic Premium Passive se odlišuje od jiných výrobků moderní, směrem ven zaoblenou linií profilu. Celek doplňuje příslušenství řady dESIGN+,navrhované společně se známým rakouským projektovým studiem KISKA,které vytváří návrhy mj. pro takové značky, jako je Audi nebo KTM. Součástí řady dESIGN+ jsou kliky s minimalistickým tvarem, zabezpečení proti vloupání a elegantní kryty kování, které významně zvyšují estetickou úroveň těchto prvků a usnadňují udržení jejich čistoty.

Moderní vzhled, vysoké tepelně-izolační vlastnosti a bezpečnost způsobují, že je Winergetic Premium Passive skutečné okno budoucnosti.