Zpět 2 fotografie

Nové UNO poskytne více světla i úložných prostor

Jedním z důležitých faktorů ovlivňujících kvalitu bydlení je množství přirozeného světla dopadajícího do interiéru. Jeho dostatek působí pozitivně na psychiku, ve světlém bytě se příjemně bydlí a potěší i úspory za náklady na svícení. Právě větším prosvětlením se může pochlubit modernizovaný rodinný dům UNO. Oproti původní podobě má dům větší a modernější okna, což umožňuje přivést do místností více světla. Nově je také nad vchodem umístěn světlík, díky kterému se sluneční paprsky dostanou i do vstupní haly. 

Publikováno: 29.07.2013
Rubrika:
Autor: (red)

Rodinný dům UNO představuje unikátní koncept „malého a současně velkého domu“, který je k dispozici za příznivou cenu. Pohodlné zázemí poskytne až čtyřčlenné rodině. Nové UNO přitom zaujme na první pohled výraznou kombinací barev. Jeho fasádu je možné ponechat jak v tomto moderním a trendy stylu, tak si zvolit její vlastní barevnou podobu. Lze ji ale také nechat obložit lícovými cihlami nebo jiným materiálem.

UNO v novém hávu
Oproti původní podobě, již představila společnost Canaba v loňském roce, nabízí nové UNO hned několik výhod. Tou nejviditelnější je více světla – dům má větší a modernější okna. Protože se nadpraží zvýšilo z 2,1 na 2,4 m, bylo navíc možné přímo nad vchod umístit světlík. Nově ve standardu vznikla také půda s plnohodnotnou pochozí podlahou, takže zde lze vytvořit úložné prostory nebo vybudovat další místnost. Modernizací přitom prošlo i vnitřní vybavení a použité standardní materiály.

Hodně prostoru na malém půdorysu
Mimořádně navržený půdorys dovoluje zastavět pouhých 55 m2 a přitom dosáhnout podlahové plochy domu 95 m2. Pro vlastní stavbu tak není potřeba velký pozemek, čímž se sníží náklady na pořízení bydlení a naopak vzroste hodnota domu.  UNO dokáže svým majitelům nabídnout pět obytných místností, dvě koupelny, komoru, půdu a dostatek dalších úložných prostor. Přestože se jedná o typový dům, díky mnoha možnostem dispozičních změn v exteriéru i interiéru umožní vytvořit unikátní podobu bydlení.

Canaba UNO se řadí do kategorie nízkoenergetických staveb. Svrchní stavbu lze ve variantě Start pořídit za 1 549 000  Kč (cena bez DPH). Vzorový dům bude na konci jara otevřen v Brně Přízřenicích.

Více informací naleznete na www.canaba.cz