Zpět 8 fotografií

Komín dodatečně k domu za jediný den!

Vyúčtování za energie na topení nepříjemně zaskočilo mnoho lidí. Pořídit si komín a začít topit levněji, například dřevem, přitom není složité ani časově náročné. Například nerezový komínový systém Schiedel Kerastar lze postavit během jediného dne. Pořídit si ho dodatečně k domu lze i bez náročných stavebních zásahů. Protože je komín velmi lehký, nepotřebuje základ a je možné ho ukotvit přímo na zeď. Může stát z vnější strany na fasádě a není přitom nijak závislý na vnitřní dispozici objektu. Bez problémů ho lze instalovat i na dřevostavby či chaty. V kombinaci s přírodním dřevem může v exteriéru i interiéru vytvořit zajímavý designový prvek. V případě výstavby certifikovanou firmou je na celý systém poskytována záruka 30 let.

Publikováno: 29.07.2013
Rubrika:
Autor: (red)

Komínový systém Schiedel Kerastar je certifikovaný podle všech požadovaných norem, takže zaručuje naprosto bezpečný provoz z hlediska požární bezpečnosti. Tenkostěnná keramická vložka, která je uvnitř systému, je od vnějšího nerezového pláště odizolovaná rohoží z minerálního vlákna o tloušťce 60 mm. Tato izolace spolehlivě odolává tepelné zátěži a zaručuje nízkou teplotu vnějšího povrchu pláště komína. Díky tomu postačí dodržet při instalaci komína běžný bezpečnostní odstup 5 cm od hořlavých materiálů. Schiedel Kerastar lze proto využít  skutečně takřka kdekoli. Certifikovaná zkušená firma ho přitom zvládne postavit za jediný den. Doslova třešničkou na dortu je pak záruka, jíž zákazník získá – při montáži odbornou firmou činí 30 let!

Schiedel Kerastar je velmi lehký, takže se obejde bez základů a dalších náročných stavebních úprav a lze ho umístit i na subtilní fasádu. K vlastní výstavbě stačí pouze vysoký žebřík. Výhodou je i ucelenost systému. Dodávka obsahuje  bohaté příslušenství pro kotvení, prostupy střechou a samozřejmě i řešení pro požárně bezpečný průchod kouřovodu od připojeného spotřebiče dřevěnou stěnou nebo příčkou, takže není nutné již nic dalšího pořizovat.

Protože vnitřní tenkostěnná keramická vložka komínu Schiedel Kerastar výborně odolává jak vlhkosti, tak i při vyhoření, je možné na komín napojit všechny typy spotřebičů na všechny druhy paliv. Schiedel Kerastar je celkově vysoce těsný, nepřispívá k vyšší infiltraci vzduchu, takže ho je možné výhodně instalovat i do nízkoenergetických nebo pasivních staveb.

Systém Schiedel Kerastar se vyrábí v průměrech 140, 160, 180, 200 a 250 mm. Při průměru 16 cm v základné sestavě a 7 m výšky se jeho cena pohybuje od 39 500 Kč vč. DPH. Průměr a výška komína závisí na typu spotřebiče a umístění komína v dispozici objektu.

Více informací získáte na webu www.schiedel.cz.