Zpět

Vybíráme trezor: praktické tipy

Investujete do stavby vlastního bydlení? Nezapomeňte také na zabezpečení svých cenností. Trezory či sejfy nejsou v dnešní době přežitkem ani zbytečností. Připravili jsme několik tipů, které vám pomůžou s výběrem.

Publikováno: 29.07.2012
Rubrika:
Autor: (red)

Nabídka trezorů a sejfů je dnes na trhu skutečně rozmanitá. A proto může být pro neznalé oboru nepřehledná. Podívejme se tedy na to, jaké modely trh nabízí a co byste si před koupí měli rozmyslet. 

Co budete do trezoru ukládat?
Trezory se v první řadě liší podle toho, pro uschování jakých věcí jsou určeny. A to především svojí velikostí a případně také stupněm zabezpečení. A v neposlední řadě také cenou. Většinou platí, že větší a bezpečnější sejf pořídíte za více peněz. Otázkou pak už zůstává, kolik jste ochotni do bezpečnosti investovat.

Pokud například hledáte trezor na zbraně, je nutné pomyslet také na zákon. Ten totiž pro uschování zbraní ukládá zvláštní podmínky. V obchodě se proto ptejte, zda má vybraný model certifikaci (kterou ze zákona tyto trezory musí mít).

Kam trezor umístíte?
Jestliže dům teprve stavíte, můžete rovnou plánů zahrnout také místo pro trezor. Ten totiž sice může stát samostatně v rohu místnosti (najdete jej v obchodě jako trezorovou skříň), vyšší stupeň zabezpečení však nabízejí trezory do zdi či do podlahy.

Nejenže nejsou na první pohled tolik na očích a případného zloděje tak nebudou lákat, navíc jsou do jádra domu pevně zabudované, takže je není možné odnést jako celek.

A jaké zamykání?
Důležitou součástí trezorů je také jejich zamykání. I v této oblasti máme na výběr. Dnešní modely nabízejí jednak klasické mechanické zamykání „na kolečko“ – na mechanický kód, jednak zámky na elektronický kód. Menší schránky pak mohou mít zamykání pouze na obyčejný klíč. Všechny možnosti samozřejmě mají svoje výhody a nevýhody – někdo například nemusí mít důvěru v elektroniku.

V každém případě je vhodné trezory kupovat u profesionálních prodejců. Ti vám navíc mohou také v případě dalších dotazů poradit a pomůžou vám s výběrem toho nejlepšího modelu.

[carousel-horizontal-posts-content-slider]