Zpět 2 fotografie

V Hradci Králové bude soutěžit 34 budoucích řemeslníků

Řemeslníků je v dnešní době nedostatek, a proto je potřeba v mladých lidech vzbudit nový zájem o studium řemesel. Jednou z těchto motivací a inspirací může být 16. ročník Soutěžní přehlídky stavebních řemesel SUSO, jehož třetí kolo se uskuteční 23. a 24. března 2012 v Hradci Králové v Kongresovém centru ALDIS při výstavě Stavba a zahrada 2012. Soutěžního klání určeného především pro studenty z Východočeského a Jihomoravského kraje se ze 14 škol zúčastní celkem 34 budoucích řemeslníků.

Publikováno: 29.07.2012
Rubrika:
Autor: (red)

„Ve třetím kole letošního ročníku se utká 10 družstev truhlářů a 7 družstev zedníků,“ uvádí David Surmaj z pořadatelské společnosti ABF. „V Hradci Králové půjde o zatím nejpočetnější skupinu studentů, kteří budou mít šanci předvést své teoretické znalosti a řemeslnický um,“ dodává.

Po šikovných řemeslnících je sháňka
Mottem letošního ročníku je heslo „Řemeslníci jsou zkrátka na roztrhání“ a jedním z cílů akce je upozornit na skutečnost, že poptávka po kvalitních a šikovných řemeslnících je stále vysoká. Nejlepší studenti z krajských kol postoupí do celorepublikového finále, které proběhne při veletrhu FOR ARCH 2012 v Praze. Poprvé se jako mediální partner představí časopis Build Info, který se zabývá stavebnictvím a informuje o nových materiálech, výrobcích a firmách z oboru.

Nové technologie
Řemeslníci, kteří se soutěže zúčastní, dostávají šanci rozšířit své praktické i teoretické dovednosti o nové technologie, s nimiž na trh přichází partneři soutěže. Tím si tak zvyšují svoji kvalifikaci a zároveň snižují případné problémy s budoucím pracovním uplatněním. Novinkou bude například rozšíření soutěže o nanášení vnějších kontaktních zateplovacích systémů od společnosti LB Cemix.

Jedinečná příležitost
Pro dva mladé chlapce (11 a 14 let) z dětského domova v Nechanicích bude soutěž příležitostí seznámit se s oborem truhlář. Chlapci si pod vedením pedagoga pana Ing. Stanislava Cukora ze Střední školy obchodu, řemesel a služeb Žamberk vyzkouší práci se dřevem a po splnění speciálního zadání si s sebou odnesou věcné ceny od partnerů akce, společností Stanley a DeWalt.

Zasoutěžte si o vstupenku na MOTO GP
Návštěvníci výstavy v Hradci Králové si mohou řemeslo vyzkoušet „naživo“. Budou se totiž moci zúčastnit soutěže ve šroubování se společností DeWalt o vstupenku na MOTO GP v Brně. Součástí soutěžního klání bude i exhibice uměleckého zpracování stavebního materiálu designérem Jiřím Ježem, jehož výrobky zde budou k zakoupení.

Výrobky ze soutěže poputují do dětského domova v Nechanicích
Finálové produkty, které studenti oboru truhlář v soutěži vyrobí, nepřijdou nazmar. Darem je získá ředitel dětského domova v Nechanicích, kde budou dětem výrobky připomínat, jak krásné řemeslo je. V sobotu 24. 3. 2012 v 16.15 proběhne autogramiáda patrona soutěže, moderátora a herce Jana Antonína Duchoslava, který poté vyhlásí výsledky třetího soutěžního kola.

Více informací naleznete na www.suso.cz.