Zpět 2 fotografie

Ticho léčí aneb v domě BAHAL nejsou stěny z papíru!

Hádka od sousedů, kterou byste raději neslyšeli, pláč dítěte „od vedle“, který vám znemožňuje v klidu spát, zběsilý štěkot sousedova psa nebo třeba aktivní babička, která se rozhodne vysávat v době, kdy si chcete ještě užívat tepla postele. S těmito běžnými projevy sociálního soužití se určitě setkal každý z vás. Ale věděli jste, že hluky zvenku nebo z ostatních místností domu už vás nemusí rušit? Své o tom ví firma BAHAL, která staví pasivní a nízkoenergetické domy.

Publikováno: 29.07.2012
Rubrika:
Autor: (red)

Ten, kdo si pořizuje rodinný dům, předpokládá, že v něm najde dostatek klidu a soukromí. Každý člověk má v tomto směru odlišné nároky, ale tomu, kdo se na stupnici náročnosti pohybuje na předních příčkách, je určen nízkoenergetický dům BAHAL. Na hluk v něm zapomeňte. „Veškeré stěny, a to jak obvodové, tak jednotlivé příčky uvnitř domu včetně stropů se vyznačují dokonalou akustickou izolací. V praxi to znamená, že díky vysokým hodnotám zvukového útlumu nedolehnou dovnitř domu žádné zvuky z okolí,“ uvádí Ing. Stiva Jokeš, generální ředitel firmy BAHAL ČR, která se na výstavbu pasivních a nízkoenergetických domů v Česku specializuje.

Zvukovou izolaci zaručují také okna, jejichž velkým množstvím jsou domy BAHAL pověstné. Odhlučnění v zasklených plochách zajišťuje speciální meziskelní folie HEAT MIRROR, která navíc odráží tepelné a UV záření, čímž hlavně v létě zamezuje přehřátí interiéru.

Jak dále Ing. Jokeš ke zvukovému útlumu dodává: „Kromě zvukové izolace stěn a okenních výplní je v případě konstrukce nízkoenergetických domů pamatováno ještě na další detaily, jakými jsou odhlučněná kanalizace a izolované rozvody větrání. Vše je konstruováno tak, aby byl majitelům domu zajištěn komfort v podobě izolace veškerých akustických projevů funkčních jednotek domu.“

Člověk je sice tvor společenský, ale pokud se jedná o pocit komfortu a domova, rád využívá možnosti nerušeného odpočinku. A právě takovouto možnost firma BAHAL ČR svými domy lidem nabízí.