Zpět 2 fotografie

Společnost Bramac získala prestižní ocenění Zlatá medaile IBF Brno 2012

Mezinárodní stavební veletrh IBF je jednou z akcí světového formátu pořádaných v České republice, která pokrývá prakticky všechny oblasti stavebnictví. Letošní ročník proběhl na brněnském výstavišti ve dnech 24. – 28. dubna.

Publikováno: 29.07.2012
Rubrika:
Autor: (red)

Významnou doprovodnou akcí veletrhů je soutěž Zlatá medaile IBF, do které přihlásila společnost Bramac několik výrobních novinek. Prestižní ocenění získalo technické řešení prostup BramacTherm pro DuroVent, které je jedním z komponentů používaných v systému nadkrokevní tepelné izolace BramacTHERM. Slavnostní vyhlášení proběhlo první den konání veletrhu a cenu z rukou předsedy odborné poroty, prof. Ing. Aloise Materny, CSc., převzal ředitel společnosti Ing. Vladimír Nováček.

Prostup BramacTherm pro DuroVent slouží k profesionálnímu řešení průchodu potrubí pro odvětrání kanalizace či sanitární odvětrání přes nadkrokevní tepelnou izolaci. Vyrábí se ve dvou variantách – přímý a 90°. Varianta prostupu s označením 90° je vhodná, pokud se prostup nachází v oblasti obytného podkroví a je tedy potřeba prostup schovat v prostoru mezi krokvemi. Naopak přímý prostup se používá v oblasti půdy, kde není limitován místem a díky tomu k němu lze připojit potrubí o dimenzi JS 100, 125 i 150 (na rozdíl od varianty 90°, která je konstruována jen pro připojení potrubí JS 100). Prostup je na obou stranách nadkrokevní izolace opatřen přírubami s lepicím proužkem, které zajistí větrotěsné napojení na doplňkovou hydroizolační fólii a parotěsné spojení s parozábranou umístěnou pod izolací. Prostup BramacTherm je navržen tak, že je použitelný pro DuroVent JS 100 i JS 125 a lze jej instalovat pro tloušťku nadkrokevní izolace až do 280 mm.