Zpět 1 fotografie

Soutěž Ytong určená pro studenty středních škol má vítěze

Již šestý ročník soutěže o nejlepší projekt rodinného či bytového domu s využitím systému Ytong, určené pro studenty třetích a čtvrtých ročníků středních průmyslových škol se zaměřením na oblast stavebnictví, odstartoval v září 2011 a 15. června byl zakončen celostátním kolem a předáním cen v Písku.

Publikováno: 29.07.2012
Rubrika:
Autor: (red)

„Cílem soutěže je pomoci budoucím stavitelům a projektantům z řad středoškolských studentů využít teoretických znalostí v praktickém návrhu a nechat je nahlédnout pod pokličku práce v projektových kancelářích,“ uvedla Ing. Kateřina Kořenková ze společnosti Xella. V rámci soutěže si studenti otestovali svou dovednost a kreativitu v přípravě a následné vizualizaci projektu bytového či rodinného domu.

Z regionálních kol postoupilo do celostátního devět škol, které soutěžily celkem s dvanácti projekty. Odborná porota ve složení Ing. arch. Vladimír Krajíc (architekt), Ing. Alena Fikejzová (projektantka), Michal Přívětivý (technický poradce Xella CZ) a Ing. Kateřina Kořenková (marketingová specialistka Xella CZ) nakonec vybrala tyto tři vítězné práce:

Na 1. místě se umístila Martina Marčanová ze SPŠ stavební v Opavě, která porotu zaujala především velice komplexním návrhem a vysokou úrovní zpracování včetně detailů a zvládnutého měřítka domu vzhledem k jeho využití.

2. místo obsadil Jiří Příhoda ze SPŠS ve Valašském Meziříčí, u něhož porota kladně hodnotila především dobré zvládnutí komplikovaného zadání jak po konstrukční, tak i architektonické stránce.

3. místo získal Michal Horák ze SOŠ a SOU v Písku. Jeho návrh vyniká velkým množstvím detailní ruční práce včetně trojrozměrného modelu a také tím, že skvěle vyhovuje zadání, kterým bylo navrhnout nízkoenergetický dům.

Tyto tři nejlepší projekty získaly zajímavé věcné ceny a celkový vítěz pak „Den plný překvapení“ pro sebe a svoji třídu. Další – tentokrát už sedmý ročník soutěže Ytong odstartuje v září 2012. Více informací na www.ytong.cz.