Zpět 2 fotografie

Rozmary počasí prověřily odolnost účastníků litoměřického kola soutěže SUSO

Ve dnech 6. a 7. dubna 2012 se na Výstavišti Zahrada Čech v Litoměřicích při výstavě Můj dům, můj hrad konalo čtvrté kolo Soutěžní přehlídky stavebních řemesel SUSO. Celkem se zde utkalo 28 řemeslníků z 11 škol. Klání devíti družstev truhlářů a pěti družstev zedníků přineslo své vítěze. Ti museli prokázat teoretické znalosti a praktické dovednosti. Po celou dobu soutěže však všechny účastníky nejvíce trápilo studené počasí, které všem ztěžovalo již tak náročné podmínky soutěže.

Publikováno: 29.07.2012
Rubrika:
Autor: (red)

„Za prudké výkyvy počasí, kterým jsme byli vystaveni, by si soutěžící zasloužili takřka speciální vyznamenání. Během dvaceti minut při slavnostním ceremoniálu tady sněžilo, pršelo, foukal prudký vítr a trošku svítilo sluníčko. Toto aprílové počasí vytvořilo budoucím řemeslníkům zatím nejnáročnější podmínky k práci, kterým jsme v soutěži doposud čelili,“ uvádí David Surmaj ze společnosti ABF, organizátora soutěže.

Vítězné týmy z regionálních kol postupují do celostátního finále
První dva vítězné týmy, které postupují do celorepublikového finále při mezinárodním stavebním veletrhu FOR ARCH 2012, tvoří za truhlářský obor družstvo Libora Špitálského a Pavla Kmenta z Gymnázia, SOŠ a SOU o.p.s. Litoměřice a soutěžní dvojice Marka Hully a Zbyňka Peška ze Střední odborné školy Litvínov – Hamr. Z pěti zednických týmů si nejlépe vedli soutěžící Pavel Svoboda a Petr Javora ze Střední školy polytechnické Brno a tým Milana Dvořáka a Slávka Rataje ze SŠ stavební a technické Ústí nad Labem.

Spolupráce s dětskými domovy
„Každé soutěžní kolo pro nás představuje příležitost, jak můžeme pomoci některému z dětských domovů. Tentokrát putovaly finálové výrobky z oboru truhlář do Dětského domova v Dlažkovicích,“ říká David Surmaj. Dva mladí chlapci z tohoto domova se navíc podíleli na produkčních přípravách soutěžní plochy.

Exhibice v modelování projektů zahrad
Předposlední kolo SUSO znamenalo pro dvě studentky zahradnické tvorby možnost, jak veřejnosti předvést modelování projektů zahrad ve 3D formátu. Pod vedením pedagožky Bc. Veroniky Petrové z VOŠ a SŠ zemědělské školy Benešov tak mohly vyprojektovat parky a zahrady přímo před zraky přítomných návštěvníků.

Soutěž o vstupenky na GRAND PRIX
Všichni příchozí, kteří v daném termínu navštívili výstavu Můj dům, můj hrad, si mohli vyzkoušet řemeslo na vlastní kůži. Měli možnost se totiž zúčastnit soutěže ve šroubování se společností DeWalt a vyhrát tak vstupenku na GRAND PRIX do Brna. Vstupenku si domů odnesl pedagog Jaromír Janovský z ISŠ Slaný.

Výsledky:
Obor truhlář

  1. místo Libor Špitálský, Pavel Kment Gymnázium, SOŠ a SOU o.p.s. Litoměřice
  2. místo Marek Hulla, Zbyněk Pešek Střední odborná škola Litvínov – Hamr
  3. místo Jakub Moravec, Vladimír Martinec ISŠ Semily

Obor zedník

  1. místo Pavel Svoboda, Petr Javora Střední škola polytechnická, Brno
  2. místo Milan Dvořák, Slávek Rataj SŠ stavební a technická Ústí nad Labem
  3. místo Jan Harachovec, David Nouza SOŠ a SOU Roudnice nad Labem

Více informací naleznete na www.suso.cz
 

 

[carousel-horizontal-posts-content-slider]