Zpět 2 fotografie

Páté kolo soutěže SUSO v Českých Budějovicích přineslo své vítěze

Soutěžní přehlídka stavebních řemesel SUSO již zná vítěze pátého kola, které proběhlo ve dnech 18. a 19. května 2012 na Výstavišti České Budějovice při výstavě Hobby 2012. Soutěžilo zde 7 družstev truhlářů a 6 zednických týmů z celkem 9 škol. Poslední kolo doprovázelo krásné počasí, jež na výstavu přilákalo spoustu návštěvníků, kteří přišli mladé řemeslníky povzbudit.

Publikováno: 29.07.2012
Rubrika:
Autor: (red)

Do celorepublikového finále při veletrhu FOR ARCH 2012 postupují z celkového počtu 26 soutěžících vítězní truhláři Martin Mertlík a Radim Bartoš ze SOU Lišov a Václav Fakan a Martin Plincner z ISŠ Rakovník, kteří obsadili druhé místo. Ze zednických týmů do finále poputují vítězové Radek Rafaj a Martin Dušánek ze SPŠ strojní a stavební v Táboře a s druhou příčkou Filip Pojer a Ondřej Baloun ze SOU stavební v Plzni. „Myslím si, že studenti řemesel se tohoto klání účastní opravdu rádi. Začínají si totiž uvědomovat, že po šikovných řemeslnících je velká sháňka,“ uvádí David Surmaj ze společnosti ABF, organizátora soutěže.

Soutěž dala prostor zahradnické tvorbě
Pro tři studentky zahradnické tvorby z VOŠ a SŠ zemědělské školy Benešov bylo páté soutěžní kolo SUSO příležitostí, jak mohou představit modelování projektů zahrad ve 3D formátu. Nejen jim však soutěž poskytla podmínky k rozvoji oboru. Jeden chlapec z Dětského domova a základní školy Horní Planá si vyzkoušel truhlářské řemeslo a s sebou si za to odvezl ceny, které do klání věnovala společnost Stanley.

YTONG nemusí být jen cihla
V rámci 16. ročníku SUSO se prezentuje se svou prací i sochař a designér Mgr. Jiří Jež, který přeměňuje kvádry YTONG v originální umělecké předměty. Početní návštěvníci tak měli možnost v pátém kole obdivovat krásnou sochu nazvanou Rodina.

Výsledky:
Obor truhlář

  1. místo Martin Mertlík, Radim Bartoš SOU Lišov
  2. místo Václav Fakan, Martin Plincner ISŠ Rakovník
  3. místo Martin Bohuslávek, Jakub Vavřík SPŠ strojní a stavební Tábor

Obor zedník

  1. místo Radek Rafaj, Martin Dušánek SPŠ strojní a stavební, Tábor
  2. místo Filip Pojer, Ondřej Baloun SOU stavební, Plzeň
  3. místo Jiří Roučka, Josef Jakš SŠ Vimperk

Více informací naleznete na www.suso.cz.