Zpět 1 fotografie

I v pasivních domech mohou být aktivní půdní schody

Dobrá zpráva pro majitele pasivních a nízkoenergetických staveb – do půdních prostor svých domů mohou nově vstupovat po skládacích schodech, které splňují parametry pasivních budov. Na českém trhu se objevila novinka – schody Aristo.

Publikováno: 29.07.2012
Rubrika:
Autor: (red)

Pasivní a nízkoenergetické stavby mají přísné požadavky na svá vnitřní zařízení a technologie. Důvod je jasný – vše dohromady musí splňovat přísná energická kriteria a díky nim vykazuje dům téměř nulovou energetickou spotřebu. Na českém trhu se objevila novinka v tomto segmentu, která dosud od českého výrobce chyběla, a to stahovací protipožární půdní schody Aristo v zatepleném provedení z dílny přerovského výrobce J.A.P. „Jejich konstrukce má hodnotu tepelného prostupu U = 0,73 W/m2K, přičemž norma u pasivních domů stanovuje tuto hodnotu na maximu U = 0,8 W/m2K. Takto nízkého tepelného prostupu bylo u schodů Aristo docíleno izolační minerální vatou a také přidáním horního zatepleného víka, které se otevírá souběžně se spodním,“ uvádí Petr Paksi, výkonný ředitel firmy J.A.P., s.r.o. Skládací schody pro pasivní stavby navíc prošly i protipožárním testem a mají také minimální vzduchovou prostupnost deklarovanou certifikátem.

Schody Aristo tvoří stahovací rozkládací žebřík, jehož tíhu zmírňují tažné pružiny, které zaručují, aby při otevírání víka nedošlo k prudkému vysunutí schodů a případnému zranění manipulující osoby. „Pro komfortní obsluhu stahovacích schodů slouží pár vinutých tlačných pružin, které odlehčují dva díly samotného žebříku při jeho rozevírání a skládání,“ dodává ještě k vlastnostem schodů Aristo Petr Paksi.

Více informací o novince mezi skládacími schody na www.schody-jap.cz.