Zpět 1 fotografie

3. ročník „Soutěže o nejlepší projekt“ společnosti Wienerberger uzavřel školní kolo rekordním počtem 121 přihlášených prací

Třetí ročník „Soutěže o nejlepší projekt“, kterou vyhlašuje společnost Wienerberger cihlářský průmysl a.s., se setkal s velkým zájmem ze strany studentů i odborných pedagogů, kteří studenty vedli. Celkem se do letošního ročníku soutěže přihlásilo 121 studentů 3. a 4. ročníků středních průmyslových škol stavebních z celé České republiky, což je zatím nejvíce v historii soutěže.

Publikováno: 29.07.2012
Rubrika:
Autor: (red)

„Soutěž o nejlepší projekt“ je stejně jako v předchozích ročnících rozdělena do dvou kategorií – projekt rodinného domu pro studenty 3. ročníků a projekt občanské stavby pro studenty 4. ročníků. Do letošního ročníku soutěže se přihlásilo celkem 82 třeťáků a 39 čtvrťáků ze 17 středních průmyslových škol stavebních.

Ve školním kole studentské práce hodnotili techničtí poradci společnosti Wienerberger cihlářský průmysl a.s. společně s řediteli, případně zástupci škol a odbornými pedagogy. V každé kategorii se určilo pořadí studentů na prvních třech místech. Vybraní studenti byli, stejně jako jejich odborní pedagogové a škola, oceněni finanční odměnou. Studenti navíc obdrželi čestná uznání dokládající jejich úspěch ve školním kole soutěže.

Ve druhém, celostátním kole soutěže, které proběhne v srpnu, již budou hodnoceny jen studentské práce vybrané a oceněné v prvním kole soutěže. Tři vítězné projekty za každou kategorii vybere odborná porota složená z doc. Ing. Františka Kulhánka, CSc., (Katedra konstrukcí pozemních staveb ČVUT Praha), CSc., Ing. Ivo Petráška (Wienerberger cihlářský průmysl a.s.), Ing. Petra Veleby (Wienerberger cihlářský průmysl a.s.) a zástupců mediálních partnerů soutěže. Stejně jako v prvním kole soutěže se studenti umístění na prvních třech místech v každé kategorii a jejich školy mohou těšit na finanční odměnu. Navíc studenti obdrží

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

čestná uznání a diplomy za umístění v celostátním kole a vítězné školy dostanou 30 vstupenek na mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH v Praze – Letňanech. Výsledky celostátního kola budou zveřejněny na začátku nového školního roku 2012 – 2013.

Více informací o soutěži naleznete na: www.porotherm.cz/soutez_skoly.