Zpět 7 fotografií

Stavebním pouzdrem mizí dveře

Viděli jste u svých známých dveře, které mizí ve zdi? Nebojte se, jejich zeď kouzlit neumí, jen se chytře vybavila chytrou plechovou kapsou, tzv. stavebním pouzdrem, které umožňuje ladné zasunutí dveří. A zdaleka to není jeho jediné plus…

Publikováno: 29.07.2011
Rubrika:
Autor: (red)

Stavební pouzdro pro zasouvací dveře je stavební dílec, který se využívá jak při stavbě nových domů či bytů, tak při jejich rekonstrukcích. U našich západních sousedů je takový způsob pro pohyb dveří velmi oblíbený a v Čechách mu také přichází na chuť stále více majitelů interiérů. Především těch, kteří mají rádi moderní a přitom praktický styl bydlení a čistý design v kombinaci s vysokou užitnou hodnotou, nebo řeší problém s místem. U nás se výrobou stavebních pouzder, které se staly již běžným artiklem ve stavebninách, jako jediná zabývá přerovská společnost J.A.P. Kromě toho, že se zasouvání dveří do stavebního pouzdra hodí do jakéhokoliv interiéru, ulehčí vyřešit atypické prostory, podkroví nebo bytová jádra. A pokud se pro posuvný způsob otevírání rozhodnete, rychle se s nadstandardním pohodlím sžijete.

Co umí stavební pouzdro?

 • elegantní řešení posuvného otevírání dveří
 • šetří místo, protože otevřené posuvné dveřní křídlo nikde nepřekáží
 • chrání zasunuté dveřní křídlo uvnitř
 • maximálně usnadňuje manipulaci s dveřním křídlem
 • nahradí část příčky
 • nepotřebuje práh, takže je bezbariérové
 • schová jednokřídlé i dvoukřídlé dveře různé šířky a výšky
 • unese jak dřevěné nebo prosklené, tak i celoskleněné dveře

Proměna plechové kapsy v zasouvací dveře:

 1. k plechové kapse se nejprve namontuje horní lišta s kolejnicí, postranní stojna a dvě vzpěry
 2. usadit stavební pouzdro je možné do klasické zdi nebo SDK profilů
 3. pouzdro dostane omítku spolu s příčkou
 4. do horní vodicí lišty je třeba instalovat vozíček, který ponese dveřní křídlo
 5. následuje ukotvení dveřního křídla na pojezdový vozíček
 6. pak už stačí k zasouvacím dveřím do pouzdra usadit zárubně

Celé pouzdro je z pozinkovaného plechu síly 0,8 mm a počítá s možností instalace elektrické krabičky pro vypínač. Podle potřeby vybírejte variantu pouzdra určenou pro zděnou nebo sádrokartonovou příčku. „Stavební pouzdro seženete v široké síti stavebnin a stavebních firem po celé republice. Prodejce ve většině případů nabízí také montáž, takže vám vlastní realizace nepřidělá žádné starosti. Pouzdro si ovšem můžete namontovat i sami, protože dostanete vše, co k montáži potřebujete, a to včetně přehledného návodu. Jediné, co bude na vás, je pořídit si nízkoexpanzní pěnu k zafixování pouzdra,“ radí pan Petr Paksi, obchodní ředitel J.A.P., dlouholetého českého výrobce stavebních pouzder. Potom už je řada na posuvných dveřích, aby se nechaly pouzdrem chránit a lehce v něm mizely. 

Bližší informace naleznete na www.schody-jap.cz nebo www.schodyasyn.cz.

 

[carousel-horizontal-posts-content-slider]