Zpět

Společnost Hörmann na BAU s novinkami pro bydlení i průmyslový sektor

Na 19. ročníku stavebního veletrhu BAU 2011, který se konal ve dnech 17. – 22. ledna v Mnichově, představila svoje novinky i firma Hörmann. Návštěvníci se zde mohli setkat s novými produkty jak v oblasti vybavení rodinných domů, tak v průmyslovém sektoru. Největší zájem byl o nové ruční vysílače HS 5 BS s technologií BiSecur.

Publikováno: 29.07.2011
Rubrika:
Autor: (red)

Veletrh BAU znamenal pro společnost Hörmann i velmi slavnostní okamžik, neboť zde od institutu IFT ROSENHEIM získala osvědčení EDP. Toto osvědčení symbolizující ekologii a udržitelné stavění je prohlášením o šetrnosti k životnímu prostředí, o dlouhé životnosti výrobků, o využití regionálních surovin a o nízkých nákladech na údržbu. Firma Hörmann se tak stala prvním výrobcem multifunkčních dveří, který vlastní osvědčení EPD.

Ovladače HS 5 BS, technologie ThermoFrame a boční sekční vrata HST
V rámci představovaných novinek společnosti Hörman se mohli zájemci seznámit například s novými motivy oblíbených dveří ThermoPro, které lze od této chvíle pořídit i s bočními prosklenými díly a nadsvětlíky. Inovaci pro montáž dveří prezentují rohové zárubně DryFix s diagonálním upevněním, jež umožňují zkrátit čas instalace na polovinu.

Novým produktem je technologie ThermoFrame, která díky vloženému gumovému těsnění se vzduchovými kanálky mezi zárubní garážových vrat a zdivem přeruší tepelný most. Dvojité břitové těsnění zajišťuje lepší utěsnění mezi zárubní a vratovým křídlem. Novinkou je i obousměrný systém BiSecur s vysokou odolností proti rušení. Ten zaručí bezpečný rádiový přenos informace mezi pohonem garážových vrat a novým ovladačem HS 5 BS.

Zaujala i sekční vrata HST, jež místo ke stropu zajíždějí elegantně do boku. Pro garáže s nedostatkem místa byly vyvinuty vrata RollMatic pro zabudování z vnější části domu. Aby s garážovými vraty ladily i vedlejší dveře, tak již od března lze opatřit dveře RollMatic ve stejném provedení.

Sortiment pohonů rozšíří nový výkonný pohon SupraMatic, se kterým bude úspora proudu v pohotovostním režimu až o 90 % větší než dosud. Spotřeba činí méně než 1 W.

Novum v oblasti průmyslových vrat
Novinky obohatily i segment průmyslových vrat. Rychloběžná spirálová vrata HS 7030 PU se vyznačují rozměry 6,5 m x 6,5 m a jejich výhodou jsou 42 mm silné lamelové profily, vysoká odolnost proti větru a takřka žádná potřeba údržby.

Rolovací vrata doplní nová konstrukční řada vrat s označením SB (Spring Balance), která odlehčí boční pružiny. Tato vrata jsou vybavena novým pohonem WA 300 R s velmi tichým provozem a pozvolným rozjezdem a zastavením.

Novinky z BAU jsou již i v České republice
O nové produkty společnosti Hörmann byl v Mnichově velký zájem. Nejvíce pozornosti na sebe poutaly ovladače HS 5 BS a sekční boční vrata HST. Na českém trhu jsou již k dostání dveře ThermoPro s bočními díly a nadsvětlíky, dále pět motivů bílých dveří z řady Comfort a dvanáct různých provedení hliníkových domovních dveří kombinujících v sobě dvě barvy. U vchodových dveří jsou již k dispozici i tři nové motivy barevného lakování ve skle, které působí velmi decentně a elegantně.

Více informací na www.hormann.cz.