Zpět

Skanska Reality: Vytvořte s námi svět, ve kterém sami chcete bydlet

"Zapojte se do průzkumu o novém bydlení a staňte se tak spoluautory našich bytových projektů" vyzývá přední developer na svých stránkách www.skanska.cz/reality všechny zájemce o bydlení. Každý z návštěvníků webu tak má nyní možnost ovlivnit konečnou podobu nově vznikajících projektů.

Publikováno: 29.07.2011
Rubrika:
Autor: (red)

„Spokojený klient je pro nás absolutní prioritou. Proto se stále snažíme přicházet s dalšími nápady jak ho zapojit do celého procesu vytváření a budování nového domova co nejdříve, vysvětluje Ondřej Svatoň, vedoucí oddělení Marketingu a komunikace divize Skanska Reality. Společně tak můžeme naplnit slogan naší společnosti – stavíme svět, ve kterém sami chceme bydlet,“ dodává dále.

S vyhodnocením prvního průzkumu, který proběhl mezi majiteli komfortních bytů a rodinných domů projektu Rezidenční čtvrť Botanica v pražských Jinonicích, developer právě pracuje. V tomto případě ho konkrétně zajímalo, jaké služby klienti preferují v komerčních prostorech bytových domů projektu.

Z průzkumu jednoznačně vyplynulo, že upřednostňují služby, které jim zpříjemní a usnadní život. Většina klientů, kteří odpověděli, si přeje mít v domě obchod s potravinami (46%), restauraci (30%), případně fitness centrum (12%). Menší část měla zájem o čistírnu oděvů a saunu.

Jako naprosto nežádoucí pak uvedli služby, které by narušovali jejich klid a pocit bezpečí – například hernu (42%) a noční bar (16%).

„Na základě průzkumu se nám dokonce ozvalo několik zájemců z řad vlastníků bytů, kteří by měli o provozování komerčního prostoru v Rezidenční čtvrti Botanica zájem“, říká Petr Dušta, developer projektu. „Architekt proto nyní vypracovává projekt menšího obchodu a denní restaurace“ doplňuje závěrem.

Výstavba projektu Rezidenční čtvrť Botanica pokračuje již svou pátou etapou. V rámci ní Skanska Reality vybuduje dva nízkoenergetické bytové domy ve standardu Komfort Eko – což znamená důkladně zateplený obvodový plášť objektu a nainstalované solární systémy pro ohřev teplé užitkové vody, díky kterým může být roční úspora energií, sloužících pro tento ohřev, až 45%. Požadavky na umístění solárních panelů developer zaznamenal již průběhu třetí etapy projektu v rámci realizace klientských změn a při výstavbě čtvrté etapy proto logicky reflektoval předchozí poptávku. Zároveň tím Skanska další etapy projektu Rezidenční čtvrť Botanica posunula více ke svým celosvětovým ekologickým principům.

 

Základní údaje:

  • Název akce: „Staňte se spoluautorem nového bydlení Skanska“
  • Developer: Skanska a. s., divize Skanska Reality
  • Internetové stránky: www.skanska.sk/reality