Zpět 7 fotografií

Podlahové topení ve srubu

Nízkoenergetické stavby a úsporné vytápěcí systémy patří nerozlučně k sobě. Příkladem toho může být také instalace podlahového vytápění v kouzelném srubu ležícím mezi Hradcem Králové a Pardubicemi. Topení je zabudované v podlaze, a proto nenarušuje architektonické řešení a design interiéru.

Publikováno: 29.07.2011
Rubrika:
Autor: (red)

V této konkrétní realizaci byl na celkové ploše 190 m2 instalován systém podlahového vytápění gabotherm. Montážní firma spotřebovala celkem 2 000 metrů polybutenových trubek. Vlastnosti trubek používaných pro podlahové vytápění jsou značně rozdílné. Liší se v odolnosti proti vnějším vlivům, jsou různě náchylné k usazování nečistot a vodního kamene a rozdíl je také v jejich životnosti. Investor se rozhodl právě pro polybuten, protože trubky z tohoto materiálu dosahují vynikajících výsledků. „Jeho výroba je sice náročnější, ovšem dosažené parametry jsou naprosto jedinečné,“ hodnotí Ing. Pavel Vlach ze společnosti KKH Brno.

Trubky vyrobené z polybutenu se vyznačují vysokou pružností zaručující velmi příznivé podmínky pro zpracování trubek i při nižších teplotách (i pod bodem mrazu), nejlepší časovou odolností z plastových materiálů, tzn. při stejném průměru trubek, životnosti 50 let a při teplotě 95°C mají nejvyšší bezpečnostní faktor a zachovávají mechanické vlastnosti i při stálé teplotě 70°C a tlaku 1 MPa.

Systém podlahového vytápění zajišťuje maximální pocit tepelné pohody a vysokou hygienu provozu díky minimálnímu proudění vzduchu a vysokému podílu sálavé topné složky. Ve vytápěné místnosti dochází k ideálnímu rozvrstvení tepla a zamezení víření prachu a bakterií.
 

 

[carousel-horizontal-posts-content-slider]