Zpět

Overface… nová tvář bydlení!

Víte, co je novinkou letošního podzimu v designu nábytkových dvířek?! Společnost Trachea, s.r.o. přichází s novou nabídkou = opatřit nábytek zbrusu novou tváří. Tato povrchová úprava se nazývá overface a jedná se o digitální potisk na povrchu nábytkových dvířek a dalších plošných materiálů!
 

Publikováno: 29.07.2011
Rubrika:
Autor: (red)

Overface můžeme skutečně chápat, jako další vrstvu „obličeje“ nábytku. Digitální potisk ve fotorealistické kvalitě dokáže udělat z běžného kusu nábytku doslova umělecké dílo. Tato novinka společnosti Trachea, největšího výrobce nábytkových dvířek, dává prostor originalitě a kreativitě každého z nás. Dovoluje propůjčit interiéru styl v takové hloubce, která dosud nebyla využita.

Máte rádi styl provence? Nechte si nábytek opatřit motivem polí s levandulí. Zhlédl se váš potomek v některém z dětských filmových hrdinů či hrdinek? I jemu můžete udělat nyní radost, když jeho komodu opatříte obrázkem jakékoli známé postavičky. Jste příznivci vysoce moderního stylu bydlení? Pak může navrhnout váš bytový designér, nebo i vy sami, jakýkoliv elegantní, luxusní a originální trendy motiv. „Tímto krokem jsme posunuli hranici designu nábytkových dvířek na novou úroveň. Potřeba majitelů interiérů odlišovat se a hledat řešení přímo jim na míru šitá začíná být velmi žádaná. Také designéři rádi vytvářejí koncept bydlení, který bude plně vypovídat a ztotožňovat se s jeho obyvateli. V tomto měřítku je digitální potisk overface skutečnou revolucí,“ představuje novinku ve výrobě společnosti Trachea, s.r.o. její jednatel, pan Jiří Slovák. „Žádné touze ani přáním se meze nekladou, jedinou podmínkou v tomto případě je potřebná kvalita grafiky nebo fotografického snímku. Pak už nic nebrání tomu, aby se na hladké nebo frézováním ozvláštněné povrchy dal vybraný motiv natisknout,“ informuje o možnostech digitálního tisku pan David Nováček z grafického oddělení společnosti Trachea, s.r.o.

Digitální potisk je výjimečný nejen z hlediska designu, ale také pro své technické zpracování. Vyspělé výrobní postupy a techniky tisku zaručují stálost barev. Na odolnosti povrchu dvířek s overface vůči běžnému mechanickému poškození se podepisuje také konečná povrchová úprava, a to nanášení finálního laku a jeho vytvrzení UV zářením. Overface – nová tvář bydlení, může zasáhnout nejen do designu kuchyně, ložnice nebo obývacího pokoje. Ale je také skvělým prostředkem k dotvoření stylu a atmosféry jakéhokoliv komerčního prostoru.

A na závěr atypické přání! Co kdybychom chtěli potisknout velkou plochu – ať už nábytkové stěny nebo jiného velkoplošného materiálu? „Rozhodně to není neřešitelná situace. Jsme schopni digitálně potisknout plochy o velikosti až dvakrát tři metry a v případě potřeby si však dokážeme poradit i s většími plochami, a to přesným napojováním motivů na jednotlivých dílech dávající dohromady jeden celek,“ závěrem dodává pan David Nováček.
 

[carousel-horizontal-posts-content-slider]