Zpět

Ostravská brána získala cenu v kategorii novostavby v prestižní soutěžní přehlídce Grand Prix Architektů 2011 a čestné uznání v soutěži Dům roku 2010

Černo-červenou stavbu z dílny architektonického studia Kuba&Pilař nelze při procházce městem minout. Stojí v centru Ostravy na Kostelním náměstí nedaleko kostela svatého Václava, jehož základy pocházejí ze 13. století a je nejstarší budovou ve městě.
 

Publikováno: 29.07.2011
Rubrika:
Autor: (red)

Bytový dům Ostravská brána je rozhodně projektem netradičním a v jistém smyslu je i prvním skutečně moderním a novým bydlením, které v centru Ostravy vzniklo. Přináší novodobou městskou architekturu, respektující historii města. Design Ostravské brány je řešen do posledního detailu: od netradiční fasády domu přes neobvykle velkoryse prostorově řešené společné prostory až po jednotlivé byty či nebytové prostory. To vše doplňují designové řešení a neobvyklé kombinace materiálů od pohledového betonu, přes barevné řešení podlah a zábradlí až po umělecké fotografie a květináče umístěné ve společných částech domu, které rozlišují jednotlivé společné části budovy.

O kvalitě architektury svědčí i dvě ocenění, která projekt v poslední době získal. Originální architektonické řešení v dlouhodobě nezastavěné části města a zdařilé vyřešení vztahu k významné kulturní památce. To je důvod, proč projekt Ostravská brána získal čestné uznání v soutěži Dům roku 2010 vyhlášené městem Ostravou. V úterý 10. května na prestižní soutěžní přehlídce Grand Prix Architektů 2011 pak Ostravská brána získala cenu v kategorii novostavby.

„Velmi si vážíme těchto ocenění, které jsou důkazem, že se Ostravská brána stala originální architektonickou vizitkou města Ostravy.

Věříme, že se novým majitelům bytů a nebytových prostor se bude v domě dobře bydlet a pracovat a že časem ocení i to, že hodnota této nemovitosti dále poroste zejména díky kvalitní architektuře, lokalitě a kvalitně odvedené řemeslné práci,“ uvedla Martina Huclová, marketing & PR manažerka společnosti Metrostav Development a.s.

Více o Ostravské bráně
Jednoduchý, elegantní oblouk vyrostl na místě původní městské brány. Po své předchůdkyni podědil nejen jméno – je totiž průchozí. Interiéry obytného domu uspokojí především ty, kteří od bydlení očekávají ,,něco víc“, nápad, originální řešení a styl. Již samotné chodby ve společných prostorách v kombinaci hráškově-zelené barvy a pohledového betonu napovídají, že v tomto projektu se setkáte s dokonale promyšlenými detaily na každém kroku.

Součástí bytů jsou vestavěné prosklené lodžie, jež navazují na tradici bydlení v činžovních domech v minulém století, kdy balkónek sloužil k tomu, aby byl člověk v kontaktu s okolním prostředím a se sklenkou vína či šálkem kávy mohl pozorovat dění na ulici. Industriálního ducha ctí i velkoformátová hliníková a dřevěná okna propouštějící do bytů i na chodby dostatek světla. Na prosvětlené společné chodby tak lze umístit malé posezení určené ke čtení a relaxaci. Ve všech bytech byly použity nadstandardní materiály, zájemci o bydlení v Ostravské bráně si mohou vybrat z devíti variant individuálního vybavení.

Přestože se v domě nachází přes třicet bytů o dispozicích 2 + kk po 4 + kk, každý z nich má něco do sebe, čímž se liší od ostatních. Je libo výhled na tři světové strany, mít dvě šatny nebo více koupelen? Není problém, stačí si vybrat bydlení na míru v jednom ze dvou samostatných vchodů a pěti podlaží, které poskytují dokonalé soukromí. Ze všech pater se navíc nabízí překrásný výhled na kostel a piazettu s posezením na jedné straně a na zeleň okolo řeky Ostravice na straně druhé.

V Ostravské bráně se najdou i lahůdky v podobě konkávně vydutých chodeb a asymetrických obývacích pokojů. Na druhé straně se v objektu nachází několik elegantních jednotek určených pro rodiny s dětmi, které dávají přednost klasice.

Ostravská brána je prototypem ideálního městského bydlení. Nachází se v přímo v srdci Ostravy, jen několik kroků od Masarykova náměstí. V její bezprostřední blízkosti také brzy vyroste nové administrativněobchodní centrum nebo poliklinika. Přímo v objektu funguje stylová kavárna CAFÉ COX a v přízemí se v nebytových prostorech zabydlují firmy, které obyvatelům nabízejí nejrůznější služby. Majitelé nových bytů však mohou za službami a zábavou vyrazit do města i do jeho okolí, nejen díky výborné infrastruktuře Moravskoslezského kraje, ale především ideální poloze Ostravské brány, odkud není nikam daleko.
 

[carousel-horizontal-posts-content-slider]