Zpět

Jarní stavební veletrhy společnosti Terinvest

Veletržní správa Terinvest připravuje již 7. rokem v únorovém termínu 23. – 26.2.2012 na Výstavišti Praha – Holešovice souběh stavebních veletrhů zaměřených na moderní a úsporné bydlení v čele s veletrhem Dřevostavby. Dále proběhnou veletrhy Moderní vytápění, Krby a kamna, Windoor expo, Floor expo a Zahradní nábytek. Souběh v loňském roce dosáhl počtu 473 vystavovatelů a navštívilo ho přes 43.000 návštěvníků z řad odborníků a koncových zákazníků.

Publikováno: 29.07.2011
Rubrika:
Autor: (red)

Veletrhy na Výstavišti v Holešovicích doznaly zajímavých vylepšení pro vystavovatele i návštěvníky: nové a velmi rozsáhlé spodní parkoviště, spodní vstupy přes Křižíkovy pavilony, další vjezd do areálu, kvalitní gastronomie, aj. Hlavním zlepšením ročníku 2012 je však jasné oborové členění v jednotlivých prostorách. Stavební veletrhy budou největší v historii, zaujmou veškerou možnou výstavní plochu areálu, Průmyslový palác, přední halu, Křižíkovy pavilony a Malou sportovní halu.

DŘEVOSTAVBY – 7. ročník mezinárodního veletrhu dřevěných staveb, konstrukcí, materiálů a úspor energií
Tento veletrh má již nespornou tradici a kvalitu, podpořenou vzrůstající návštěvností. Jedinečný je také rozsah zaměření. Jeho hlavním cílem je popularizovat dřevostavby jako stavební systém budoucnosti. Dřevo je a vždy bude obnovitelným přírodním zdrojem a zůstane ve všech formách zpracování nepostradatelnou součástí používaných materiálů v oblasti stavitelství.

Pro odborníky, projektanty, investory, stavebníky a zájemce o moderní dřevostavby připravujeme atraktivní doprovodný program. Každý den se nejdůležitějších témat architektury, konstrukcí, technologií, úspor energií a financí, potřebných k realizaci stavby, zhostí nejvýznamnější autority a to nejen z České republiky. V rámci doprovodného programu, soustředěného do jednoho místa, Salonu dřevostaveb, proběhne také slavnostní vyhlášení soutěže Dřevěná stavba roku 2011. Vítěz hlavní kategorie bude zveřejněn pouze na veletrhu DŘEVOSTAVBY 2012 v Praze – Holešovicích.

Veletrh DŘEVOSTAVBY 2012 Vám poskytne ucelený přehled o situaci na trhu, seznámí s novinkami či novými trendy, umožní najít informace o konkrétních cenách a produktech. Získáte kontakty na architekty, kvalitní stavební firmy, dodavatele dřeva ve všech podobách, dřevozpracujících strojů, veškerého potřebného nářadí. Prostě všeho, co dnes k oboru kvalitních a energeticky nenáročných staveb patří.

www.drevostavby.eu

MODERNÍ VYTÁPĚNÍ – 7. ročník mezinárodního veletrhu moderního vytápění, geotermální a solární techniky

KRBY A KAMNA – 2. ročník odborného veletrhu krbů, kamen a designového vytápění
Oba veletrhy jsou zaměřeny na moderní trendy v oblasti vytápění, úspory energií a efektivní využívání obnovitelných zdrojů energie v oblasti vytápění. Veletrhu se zúčastní české ale i zahraniční firmy, které představí nové trendy ve vytápění, v tepelných úsporách a využití energií.

Hlavním tématem budou opět tepelná čerpadla, jejich ekonomika a provoz, snižování energetické náročnosti budov s využitím tepelných čerpadel a tepelná čerpadla se zapojením do otopného systému s využitím solárních panelů. Vystavovatelé a pozvaní odborníci budou připraveni zodpovědět návštěvníkům na dotazy ohledně těchto témat a také poradit jak uspořit energie a jak kvalitně a efektivně vytápět veškeré prostory. Dalším se zajímavých témat veletrhu bude vytápění pomocí kotlů na tuhá paliva, která dodržují přísné evropské emisní normy a především se zaměřují na vytápění ekologickým palivem, což je dřevo a pelety. Ve sdružení na jedné ploše se Vám tak představí více než 15 výrobců a prodejců kamen.

V rámci veletrhu KRBY a KAMNA se návštěvníci mohou seznámit s trendy designu krbů a kamen a jejich využití pro praktické bydlení. Návštěvníky čeká řada novinek od prestižních výrobců krbů a kamen.

Proběhne také hodnocení soutěže " O nejpřínosnější exponát veletrhu". Po celou dobu veletrhu se budou také konat odborné přednášky na aktuální témata: jak ušetřit za teplo, plyn, elektřinu a vodu. Návštěvníci zde získají bezplatné poradenství jak ušetřit a snížit platby za energii, mohou zde konzultovat výběr vhodného zdroje vytápění a odborná sdružení jim pomohou s návrhem vytápění pro rekonstruované, nízkoenergetické či pasivní domy.

www.modernivytapeni.cz
www.krbykamna.info

WINDOOR EXPO – 2. ročník veletrhu oken, dveří, stínění a příslušenství
Tento veletrh navazuje na úspěšnou 16-ti letou tradici veletrhu Nový byt a dům. Na veletrhu WINDOOR EXPO se představí především novinky z oblasti výroby oken, dveří, stínění, vrat a příslušenství.

Již při prvním ročníku se účastnilo 51 vystavovatelů z těchto oborů. V letošním roce se jejich počet rozšířil také o nové firmy. Novinkou je i prestižní umístění veletrhu WINDOOR EXPO v levém křídle Průmyslového paláce, ve společné hale s vystavovateli veletrhu Dřevostavby.

Letošní ročník veletrhu WINDOOR EXPO bude poprvé doplněn také o doprovodný program, který se ponese v duchu nízkoenergetického bydlení. Připravena je řada seminářů a přednášek, které připraví letošní partner veletrhu Sdružení výrobců stínící techniky (www.svst.cz). Přednášky připravíte také společnost MSG holding, která je provozovatelem serveru www.stavebniforum.cz.

www.windoorexpo.cz

FLOOR EXPO – 3. ročník veletrhu podlah a podlahových krytin
Zaměření veletrhu FLOOR expo jsou podlahy a podlahové krytiny, sportovní povrchy, průmyslové podlahy i stále žádanější venkovní terasy z kompozitních materiálů dřevo / plast. Nebudou chybět ani stroje a nářadí sloužící konstrukci a údržbě podlah doplněné o potřebné materiály a doplňky. A to vše v zastoupení významných společností.

Záštitu nad veletrhem převzal CECH PODLAHÁŘŮ ČR, hlavním mediálním partnerem se stal časopis PODLAHY & INTERIER. I v rámci veletrhu FLOOR EXPO bude připravena řada odborných přednášek a poradenství.

www.floorexpo.cz

ZAHRADNÍ NÁBYTEK – 3. ročník výstavy zahradního nábytku a vybavení zahrad
Cílem výstavy ZAHRADNÍ NÁBYTEK je představit vývoj a trendy, nové materiály, a to nejen zahradního nábytku, ale také dekorací a všech doplňků moderní zahrady. Na své si tam určitě přijdou návštěvníci nejen z řad odborníků, ale také laiků.

ZAHRADNÍ NÁBYTEK nabídne také ucelenou přehlídku rekreačních chatek, zahradních domků, altánů a pergol. Připraven je speciální prezentační prostor v rámci uznávaného veletrhu Dřevostavby.

www.zahradninabytek.mobi
 

[carousel-horizontal-posts-content-slider]